Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734

«Kaua võib!»: kaotatud dokument tõi hiigelkahju

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Elu24
Copy
Aivar Riisalu
Aivar Riisalu Foto: TV.Motors24.ee

Teisipäevaõhtuses TV3 tarbijasaates «Kaua võib!» vestles Aivar Riisalu mehega, kelle kaotatud dokumendi abiga tehti palju pahandust. Lisaks lahendas saatejuht maksu- ja prügiprobleemi.

Esimeses loos sai sõna Gert, kelle probleemid algasid 2006. aastal pärast puhkuselt naasmist. ID-kaardi kaotanud mehe nimel oli avatud Hansapanga konto ja võetud SMS-laenud. Gert tegi politseisse avalduse ja Hansapank näitas videolõike kahtlustatavast, kes polnud kummalisel kombel üldse temasarnane isik. Nädal pärast seda osteti tema nimel Hansa Liisingust televiisor ning pank vabandas seda sellega, et süsteem on suur ja asjale ei saadud kohe pihta.

Uus konto oli loodud tema kodupanga Sampo poole aasta väljavõtte alusel. Sampo pank loobus kommentaaridest kaamera ees ja vastas kirjalikult, põhjendades, et klient polnud ID-kaardi kadumisest teatanud. Gerti nimel tehti rumalusi üle 120 000 krooni väärtuses. Swedbanki esindaja kinnitas, et antud juhul on kannatajaks nemad ja kahtlustatava kohta on esitatud mitmed hagid.

Gert on hämmelduses, et isik, kellel on kahtlustus üle 20 kuriteoepisoodis, on jätkuvalt vabaduses. Põhjenduseks olevat toodud see, et kurjategija naine on suremas ja ta on ainuke hooldaja.

Swedbanki esindaja rõhutas loo lõpetuseks, et dokumentide kadumisel tuleb kindlasti teavitada ka panka.

Saate teises loos aitas Riisalu Jannot, kes töötas kuus kuud Soomes. Ta maksis makse, nagu peab, kuid varsti saatis maksuamet kirja, milles nõudis umbes 1000 eurot lisa. Kummalisel kombel oli arvel muudetud mehe isikukood. Saate ajaloos esimest korda helistati välismaale ning ei läinud kaua aega, kui tunneli lõpust hakkas valgus paistma. Selgus, et Soome maksuamet oli teinud inimliku vea ja Jannot ootab maksutagastus.

Viimases loos pöördus Riisalu poole linnakodanik Rein, kellelt kooritakse prügiveoga mitu nahka. Reinul on linnakorter ja suvemaja, milles mõlemas elab pool aastast. Maakohas on tal kohustuslik leping, aga korteriühistu tõi mitu põhjust, miks nemad teda pooleks aastaks välja jätta ei saa. Elamu ümber tekkivat üldprügi ja polevat võimalik kontrollida, kes, millal ja kus viibib.

Hädasolijal on võimalik saata linnaosavalitsuse kiri ja nemad saavad paluda ühistul seda järgmisel koosolekul arutada. Ühistul kohustust kedagi maksmisest vabastada ei ole ja vaevalt, et tahetakse pretsedenti luua - tahab üks vabastust, tahavad teised ka.

Märksõnad

Tagasi üles