Maailma parimas restoranis sai 400 inimest toidumürgituse

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Heston Blumenthal
Heston Blumenthal Foto: AP / Scanpix

Suurbritannias Berkshires´is asuv maailma parimaks restoraniks kuulutatud söögikohas sai 400 inimest toidumürgituse.

Tervishoiuametnikud andsid käsu kolme Michelini tärniga restorani The Fat Duck sulgeda, kirjutab AFP.

The Fat Duck kuulutati maailma parimaks restoraniks 2005. aastal. Selle restorani omanik on briti staarkokk Heston Blumenthal, kes sai maailmatuntuks oma teopudruga.

Blumenthal ei soovinud kommenteerida restorani sulgemist ega klientide haigestumist.

«Meil on õigus nõuda, et meie ees vabandataks,» sõnas selles restoranis einestanud ja toidumürgituse saanud Frank Warren.

Tervishoiuametnikud uurivad nüüd juhtumit. Restorani roogadest võeti proove. Uuritakse toiduainete päritolu ja puhtust ning toiduvalmistamise protsesside hügieenilisust.

Vaatluse alt ei jää välja ka restorani töötajate tervislik seisukord.

«Tegemist on keeruka probleemiga. Nakatumise allikat ei ole veel leitud,» oli tervishoiutöötaja Graham Bickler napisõnaline.

Arvatakse, et kliendid võisid haigestuda, süües halvaks läinud komponentidest valmistatud roogi. Ei välistata, et mõnelt haigestunud töötajalt levisid pisikud külastajatele.

Mitmed arstid on aga avaldanud arvamust, et tegemist ei pruukinud olla üldse toiduainetest põhjustatud haiguse, vaid gripi ühe variandiga, mis klientidelt klientidele levis.

Kõige ebatavalisema teooria käis välja ajakirjandus. Ajakirjanike arvates on tegemist kohalike elanike sabotaažiga, kuna neile ei meeldi, et nimetatud restoran nende külas asub.

The Fat Duck asub Berkshire`is Bray külas High Streetil.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles