Kuldnõela gala: Liisi Eesmaa moelooming

Anu Saagim
, peatoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
FIBIT 2009 - Kuldnõela gala
FIBIT 2009 - Kuldnõela gala Foto: AFP / Scanpix

6. märtsi õhtul toimus Viru Keskuses FIBITi moeürituste raames suurejooneline Kuldnõela galaetendus, kus oma värsket loomingut esitlesid neli kohalikku moetippu: Liisi Eesmaa, Liivia Leškin, Aldo Järvsoo ja Tiina Talumees.

Liisi Eesmaa kollektsioonist:

Kuldnõela žürii esinaine Signe Kivi hoiab Laura laulule pöialt juba ainuüksi Liisi Eesmaa märgilise tähendusega kleidi pärast – on, mida teistel riikidel imestada. 

«Liisi looming on vallatlev, kosmiline, küütlev, geomeetriline, «gaudilik». Liisi on heas mõttes kiiksuga autor, kes veel ei malda oma kollektsiooni päris lõpuni timmida – tal tuleb enne uus mõte pähe ja õnneks on autoril ka pikk tee veel ees...»

Kuldnõela žüriiliikme ja Kaubamaja loovjuhi Kristina Herodese arvates väärib Liisi Eesmaa tunnustust noore radikaalse moereformijana, kelles on tohutu hulk energiat ja positiivset nahhaalsust – just sellised jooned, mida moemaailmas on vaja, et midagi tõeliselt uut luua:

«Tema leiutatud pleksiklaasist inim-diskokerad on ainulaadsed mitte ainult Eestis, vaid tähelepanuväärsed ka terves maailmas. Liisi eksperimenteeriv lähenemine materjalile ja vormile on omane vaid temale, isegi tema veidi hulljulge koloriit on juba äratuntav.»

«Liisi on moekunstnik, kes teeb seda mida talle teha meeldib, ta ei kahtle ega kuula kedagi peale iseenda sisetunde. Ilmselt just seetõttu on ta leidnud oma käekirja ja suuna juba algusest peale, mis tänaseks hetkeks on lisaks uljusele kasvanud ka kunstiliselt väga kõrge tasemeni.»

Vaata pildigaleriid Liisi Eesmaa kollektsiooni parimatest paladest!

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles