Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Rootsi raskemuusika maailmanimi Katatonia tuleb Eestisse

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Dead End Kings | FOTO: Katatonia

6. novembril esineb Rock Cafés Eestis paljude raskemuusika fännide poolt armastatud ansambel KATATONIA. Tallinna kontsert leiab aset Rootsi bändi uue stuudioalbumi Euroopa turnee raames.

Piletid Katatonia Tallinna kontserdile tulevad vabamüüki esmaspäeval, 16. juuli hommikul kell 10.00 Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides ning Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Piletihind on 23 eurot.

FBI ConcertClub’i liikmed saavad pileteid osta alates reedest, 13. juulist. FBI ConcertClub’i liikmeks saab tasuta registreeruda internetis aadressil www.fbi.ee.

Katatonia uus kauamängiv «Dead End Kings» näeb ilmavalgust 27. augustil ning muusikud ise nimetavad materjali bändi seni kõige ambitsioonikamaks ja liigutavamaks. «Uus plaat räägib inimese mõistuse koridoridest, kust ei ole tagasiteed. Nendes käikudes oled alati kuningas või kuninganna ning seda enda seaduste järgi, isegi tupikus olles. Kanna oma koormat uhkusega. See on see, mida me teeme - juba teist aastakümmet järjest. Kuningad, sest me usume sellesse, mida me loome, iseenda häirivasse usku,» rääkis ansambli laulja Jonas Renkse.

Katatonia üheksas stuudioalbum esitab ümberlükkamatu tõenduse bändi peatumatust artistlikust liikumisest. «See album liigub mitme erineva muusikažanri vahel, kuid jääb siiski eristatavaks Katatonia kaubamärgi all. Me oleme kõndinud õhukesel jääl, katsetades, milline on parim lahendus mitte ennast korrata, kuid vältida kaugenemist sellest, mida inimesed meie loomingus teavad ja armastavad. Oleme valmis enda töö üle andma ja mis iganes suunas see kõik liigub, on nüüdseks fännide otsustada. Oleme enesekindlad, et selles albumis sisalduv loomingulisus ja kirg on midagi, mis jääb kajama isegi tupikus,» lisas kitarrist Anders Nyström.

Katatonia asutati 1991. aastal Stockholmis. «Algselt ei olnud meil mingit erilist strateegiat ega plaani,» räägib Renkse täna. «Meie peamine soov oli teha oma bändi. Samm sammult leidsime oma niši ning saime laiema vaatenurga asjadele. Katatonia on saanud filosoofiaks, vähemalt meile, sest see on põhimõtteliselt kõik, mis meil on. See on tume ja isiklik muusika ning laulusõnad, olenemata meid ümbritsevast keskkonnast».

21. sajandil on Katatoniast saanud üks hinnatumaid bände tänapäevases raskemuusikas. 2012. aasta Katatonia on võimelisem, teravam ja loominguliselt mõjuavaldavam kui eales varem. «Oleme endiselt näljased uue muusika järele. Iga uue albumiga püüab Katatonia nihutada laulukirjutamise piire ja avardada enda kontseptsiooni ilma, et hülgaksime enda juuri. «Dead End Kings» on kõige tugevam ja võluvam album Katatonia kataloogis, see viib meid järgmisele tasandile,» lisas Renkse.

«Dead End Kings» tõestab, kuidas kurbus ilmutab end erinevates varjundites ja keegi pole selle külma ahvatluse eest kaitstud. Olenemata sellest, kui eredalt päike särab, laotab kurbus ikka ja alati oma aegumatu varju üle inimhinge. Igavese kurbuse väljendamine on omaette kunst ning viimase kahekümne aasta jooksul on Rootsi melanhoolia-meistrist Katatoniast kindlalt välja kujunenud selle kunstivormi kirglik ja oskuslik esindaja.

Hard Rock Laagri peakorraldaja Kaido Haavandi sõnul on Katatonia Eesti skene jaoks alati olnud erilisel kohal «Seda on näidanud nii kümne aasta tagune kontsert Von Krahlis (2002) kui esinemine Hard Rock Laagri pealaval aastal 2005. Just Katatonia muusika suudab muidu nii kinnise eestlase hinge edukalt lahti muukida ning aidata kuulajatel seesmiste deemonitega rahu sobitada,» kommenteeris Haavandi.

Rootsi raskemuusika maailmanimi Katatonia esineb 6. novembril Tallinnas, Rock Cafés uue Euroopa turnee raames. Tallinnasse tuleb Katatonia koosseisus Jonas Renkse (vokaal), Anders Nyström (kitarr), Per Eriksson (kitarr), Niklas Sandin (bass) ja Daniel Liljekvist (trummid).

6. novembril astuvad kontserdi erikülalistena Rock Café lavale ka shoegaze’i muusikaline projekt Alcest Prantsusmaalt ja Ameerika rokibänd Junius.

Piletid Katatonia Tallinna kontserdile tulevad vabamüüki esmaspäeval, 16. juuli hommikul kell 10.00 Ticketpro internetipoes aadressil www.ticketpro.ee ja kõigis Ticketpro müügipunktides ning Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Piletihind on 23 eurot.

FBI ConcertClub’i liikmed saavad pileteid osta alates reedest, 13. juulist. FBI ConcertClub’i liikmetele pannakse müüki piiratud kogus pileteid hinnaga 18 eurot. FBI ConcertClub’i liikmeks saab tasuta registreeruda internetis aadressil www.fbi.ee.

Katatonia Tallinna kontserdi produtsent on BDG Music koostöös LiveNationiga. BDG Musicut sõidutab Peugeot.

Tagasi üles