P, 24.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Suitsetamiskeeld on muutnud elektrisigaretid populaarseks

Inna-Katrin Hein
Facebook
Comments
«Supersmoker» elektrilised võltssigaretid
«Supersmoker» elektrilised võltssigaretid Foto: AFP / Scanpix

Euroopas on hakanud pärast mitmes riigis kehtestatud suitsetamiskeelu jõustumist populaarsust koguma elektrilised valesigaretid.

«Supersmokeri» kasutamisel  saab nikotiiniannuse, kuid mitte mingeid muid ohtlikke aineid, mida leidub tavalistes sigarettides, vahendab STT.

Selle kasutamine ei tekita ka  eriti suitsupilvi, mis võiks kaaskodanikke häirida.

Pärast seda, kui mitmel pool Euroopas kohvikutes ja restoranides suitsetamine ära keelati, on huvi selle toote vastu aina kasvanud.

Akuga laetav «Supersmoker» töötab vahetatavatel nikotiiniampullidel ja välimuselt näeb välja nagu oleks tegemist tavalise sigaretiga. Ka selle maitse on tavalise tubaka maitsega sarnane.

Kuid selle kasutamine on tervishoiuspetsialistid pannud muretsema. Hollandi tervishoiuminister on kaalunud selle toote keelamist, kuna Hollandi tervishoiuseadustes on nikotiin liigitatud ravimite alla ja selle müügiks on tarvis luba. «Supersmokeri» müümiseks seda luba ei ole.

Elektritubaka keelamist on kaalunud ka Belgia. Praegu müüakse nii Hollandis kui ka Belgias seda toodet vabalt. Kuid neis kahes riigis ei saa selle toote suhtes suitsetamist ja tubakat käsitlevaid seadusi rakendada, sest see ei sisalda tubakat.

«Supersmokeri» pakk maksab 90 eurot (1407 krooni).

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles