Homme algab Läti linnas Ventspilsis Lehmade Paraad

FOTO: Erakogu

Lehmade Paraad Lätis

Lehmade Paraad on maailma suurim ja kõige edukam avalik kunstinäitus. Klaaskiust lehmi kasutatakse vaba ja unikaalse kunsti vahendina. Lehmade skulptuurid antakse kunstnikele, kes neid loominguliselt dekoreerivad ja seejärel saavad neist Lehmade Paraadi eksponaadid.

FOTO: Erakogu

Lehmade Paraad Lätis

Kui paraad on läbi, toimub oksjon, kus iga huvitatud inimene võib võistupakkumises osaleda ja endale lehma osta. Oksjoni tulu annetatakse heategevuseks.

Lehmi asuvad maalima tunnustatud Läti kunstnikud, Eesti kunstnik Merike Estna, kunstnikud Leedust, Aserbaidžaanist ja mujalt. Ventspilsi lapsed, üliõpilased, sportlased ja teised tuntud inimesed maalivad oma lehmi.

Sel aastal kutsub Ventspils kõiki lätlasi lehma illustreerimisel osalema. Rahvalehma kaunistatakse spetsiaalsete lillekujuliste kleebistega, mida iga osaleja võib lehma külge kleepida.

Kümme aastat tagasi, aastal 2002, sai Ventspilsist esimene Ida-Euroopa linn, kus Lehmade Paraad toimus. Sel aastal, mil üle maailma tunnustatud kunsti- ja heategevusprojekti taas võõrustatakse, kutsub Ventspils kokku nii kunstnikud kui ka kõik Läti elanikud.

«Lehmade paraadi sündmusega seisab Ventspils kõrvuti maailma suurlinnadega, näidates, et on tugev rahvusvaheline konkurent linnade turundamise alal ja jagades arusaama mugava , hästi organiseeritud ja atraktiivse linnakeskkonna olulisusest. Mul on rõõm näha kui mitmed silmapaistvad ja andekad inimesed on Lehmade Paraadiga Ventspils 2012 seotud. Maalitud lehmad Ventspilsi tänavatel, parkides ja väljakutel annavad igale kohalikule elanikule ning külalisele võimaluse näha kvaliteetkunsti selle erinevates avaldumise vormides, ühtlasi hinnata linnakeskkonna arengut, mis on saavutatud Läti iseseisvusaastate jooksul,» sõnas Ventspilsi linnavolikogu esimees Aivars Lembergs.

Esimene Lehmade paraad toimus 1999 aasta Chicagos. Sellest ajast peale on sündmus aset leidnud enam kui 75 linnas üle maailma, sealhulgas sellised suurlinnad nagu New York (2000), London (2002), Tokio (2003, 2006 and 2009), Mexico City (2005), Buenos Aires (2006), Moskva (2006), Pariis (2006), Rooma (2010)jne. Lehmade Paraad 2012 toimumispaigad on Brasiilias, Põhja-Karoliinas, Touluse-is, Põhja-Iirimaal ja Ventspilsis.

Vaata galeriid Facebookis.

Lehmade Paraadi ülemaailmse litsentsi ja kaubamärgi omanik on CowParade Global Limited.

Tagasi üles