Eesti film «Seenelkäik» osaleb Karlovy Vary filmifestivalil

Elu24
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Kaader filmist «Seenelkäik»

Toomas Hussari komöödia «Seenelkäik» osaleb juuli algul toimuva A-klassi festivalide hulka kuuluva Karlovy Vary filmifestivali «East of the West» võistlusprogrammis.

Karlovy Vary filmifestival valis Eesti režissööri Toomas Hussari komöödia «Seenelkäik» festivali võistlusprogrammi “East of the West”, mis koondab Kesk- ja Ida-Euroopa režissööride värskeid filmitöid.

Hussari debüütfilm räägib kõrgest riigiametnikust, kes koos abikaasa ja nendega juhuslikult liitunud rokkariga satub linnakeskkonnast metsikusse loodusesse, kus tsivilisatsioonist jääb vaid helge mälestus.

«See on üks lõbus, aga ühtlasi õudne lugu. Me laseme oma prominentse ametniku mõneks päevaks metsa ekslema, kus ta peab võitlema külma, nälja ja hirmudega tundmatuse ees. Loomulikult tahab ta sealt välja saada, leppides lõpuks eesootava alanduse ja võib-olla ka positsiooni kaotamisega,» selgitas Hussar, kes on ka filmi stsenarist.

«Filmi valimine Karlovy Vary festivali võistlusprogrammi tuli ootamatult meeldiva üllatusena,» lisab Hussar, kelle jaoks «Seenelkäik» on esimene mängufilm. Sooja vastuvõttu loodab ta ka Eesti publikult, keda filmi sisu ja huumor lähedalt puudutama peaks.

Eesti kinodes selle aasta septembris linastuvas filmis mängivad peaosi Raivo E. Tamm, Elina Reinold ja Juhan Ulfsak. Filmi operaator on Rein Kotov, kunstnik Kristina Lõuk, helilooja Arian Levin ning produtsent Piret Tibbo-Hudgins. Filmi tootis stuudio Allfilm.

Tšehhis 47. korda peetaval filmifestivali «East of the West» võistlusprogrammis on varem osalenud Ilmar Raagi auhinnatud «Klass» ja René Vilbre «Mina olin siin». Karlovy Varys peetav festival on Kesk- ja Ida Euroopa mainekaim filmiüritus, olles ühtlasi üks maailma vanimatest filmifestivalidest.

«Seenelkäik» esilinastub Eesti kinodes 20. septembril 2012.
 

Tagasi üles