Terje õppis tollal alles gümnaasiumi viimases klassis. Endast mõni aasta vanema Vladimiriga tutvusid nad juba põhikooli ajal ja said kohe headeks sõpradeks.
"Ta oli fantastiline inimene, rääkisime absoluutselt kõigest, mõistsime teineteist poolelt sõnalt. Minu jaoks oli ta asendamatu inimene, kuid aastate jooksul ei juhtunud meie vahel midagi intiimset, jäime lõpuni sõpradeks," jutustas naine.
Emotsiooniline provotseerija
Talveõhtul, mis Terjet siiani unenägudes kummitab ja vahel keset päeva pisaraid valama paneb, olid nad noormehega sõbra sünnipäeval. Nagu sünnipäevadel ikka, võeti napsu. Võttis temagi. Vladimir oli kaine autojuht.
"Mäletan asju ainult osaliselt. Tean, et läksime tülli, aga mille pärast, ei tea. Mina olin hästi keevalise iseloomuga, kui tülitsesin, siis emotsionaalselt. Tema oli rahulik, ei öelnud kunagi ühtegi halba sõna vastu, mis ajas mind veel vihasemaks," meenutab Terje.
"Käisin siis mööda tube tal järel, karjusin ta peale, sikutasin varukast, et ta midagigi ütleks, provotseerisin. Ühel hetkel viskas tal ilmselt üle, ta läks koridori, võttis jaki ja hakkas minema. Küsisin, kuhu ta läheb, ja tema salvas vastu, et see pole minu asi. See oli ainukene kord, kui ta mu vastu häält tõstis."
Kange tüdrukuna ei saanud Terje lasta sõbral lihtsalt minema kõndida, joodud kokteilid olid ta veelgi impulsiivsemaks muutnud ja ta tormas poisile järele. Lühikeste käistega pluusis ja sokkide väel, hoolimata miinuskraadidest.