Turvakodu asukad on väga erinevate elusaatuste ja ametitega. On endisi tippspetsialiste, raamatupidajaid ja õpetajaid, on neid, kes veetnud eelneva elu prügimäel või pargipinkidel magades. Erineva taustaga inimesed hoidvat juhataja sõnul siiski rohkem omaette suhtlusringidesse, tekivad oma sümpaatiad. Vahel kujunevad välja tõsisemad tunded ja noorpaar kolib ühte tuppa elama.
Rosenstein leiab, et nende maja on üsna hea rehabilitatsiooniasutus.
"Toodi meile Harjumaalt mees, omadega täiesti läbi, teki sees kanti tuppa voodisse," räägib Mati. "Meie naised toitsid ja toibutasid teda mitu kuud ja ta kosuski kenasti. Ilus tugev töömees oli, naised siin kõik õhkasid ta järele. Siis aga lõid mehel ürgsed instinktid välja, jõi ennast täis ja andis ühele külastajale lõuga. Pidime ta ära saatma "
Viisteist protsenti turvakodu asukate pensionist jääb neile taskurahaks, selle eest käiakse alevi poes kommi, suitsu ja muud meelehead ostmas. Ostetakse palgapäeva puhul kangematki, kuigi turvakodu eeskiri seda keelab.
"Kui mõni oma topka vaikselt ära teeb ja kedagi ei sega, siis me kurjad ei ole," ütleb juhataja. "Neil on ju paljudel rasked haigused ja puuded, üks pitsike tõstab neil mõnikord tuju. Sõidab ratastooliga mõne uljama tiiru, laulab oma laulud ära ja rahu majas."
Turvakodu töötajad arvavad, et enamik elanikke on oma eluga siin rahul ja tänulikud, et nende eest hoolitsetakse. Enamasti ei kanna nad vaenu omaste vastu, kes nad turvakodusse on saatnud. Piskust pensionist saadetakse lastele raha. Käib ka külalisi, mõnel rohkem, mõnel vähem. Perenaise sõnade järgi ei soovigi igaüks külalisi, sest endine elu tuleb meelde ja viib meelerahu tükiks ajaks.