Mis lahendust vajavatesse peretülidesse puutub, siis on suureks abiks valla väga head konstaablid, kelle eesotsas juhtivkonstaabel Harli Hansen.
Himu pensioni ja muu vara järele
Kurvad faktid Tarre jaoks ilmnevad tihti peres, kus isa või ema on vanaks jäänud ja lapsed neid enda juurde enam ei taha. Näiteks on poeg sattunud alkoholi küüsi ja elab ema pensionist. Võtab selle vägisi endale ja kinnitab emale, et too peab raha talle andma. Kui aga ema mõnisada krooni endale jätta üritab, ähvardab.
"Olen näinud vanu emasid, keda raha kättesaamiseks on ka pekstud - nägu ja silmaalused sinised. Üks ema oli 78aastane, poeg 40," meenutab Tarre. Praegu on sotsiaalnõunikul kaheksa mureperet, kus lapsed elavad vanemate pensionirahast. Mõnes kodus annab ema ise kohe raha ära, et ei tekiks tüli ega ütlemisi.
Nii mõnigi vanainimene nõustub lühinägelikult oma laste sooviga kirjutada maja tütre või poja nimele. Lapsed lubavad lahkelt hoolitseda vana ema või isa eest surmani, anda peavarju, riiet ja toitu.
Paraku "unustatakse" aja möödudes vanakesi soojendanud lubadus. Ja kui üks vanematest juhtub haigeks jääma, helistatakse sotsiaalnõunikule ja palutakse: haiglas teda enam hoida ei saa, äkki aitate vanakese hooldekodusse paigutada.
"Noored küsivad vallalt veel raha lisaks, sest vanuri pension ei kata hooldekodu kulusid. Meil on hooldekodu tasu 3500 krooni, linnas tuleb maksta aga üle 5000 krooni kuus. Halingas näiteks 4200," märgib Tarre.