"Mina ei ole spordipoiss," räägib karguga härra, meremehemüts peas, tehes naljakaid grimasse. Mõni kihistab selle peale naerda.
Helar räägib, et võiks võrkpalli ja petanque'i mängida. Käes on ajurünnaku aeg.
Indrek seisab mu kõrval ja räägib, mida kõike on aastatega ette võetud. Telgis higistatud ja allikavees ujutud. Talvel käidud diivanipatjadega liugu laskmas.
"Jooks kohvi! Võidu peale!" võtab karkudega ideegeneraator tuure üles.
"Me joome siin niigi palju kohvi," arvavad teised.
Meditsiiniõde Aime istub kahekümnepealise grupi keskel, räägib värvikalt laagrikohast ja lisab aina uusi ideid. Laagripaigas olla 50 lammast, munevad papagoid, siiami kass ja auke kaevav koer Simba.
"Tehke mulle laagris pidevalt massaaži!" hüüab karkudega mees.
"Vesimassaaži võib teha küll," arendab õde Aime teemat.
Ja siis üks vanem daam, kes siiani on vaikselt mu vastas istunud, ajab käed kõrgele ja ütleb väga tähendusrikkalt: "Teeme "Laulge kaasa!"."
Söögisaali laskub vaikus, mõte võtab sõnatuks. Siis kostab Indrek, et idee on suurepärane, tulgu aga neid veel. Ja neid tuleb ja tuleb Isegi ülearu.
Olen varemgi loovgruppides olnud, aga julgen väita, et see on üks paremaid ajurünnakuid, mida näinud olen. Vaba mõttelend, heatahtlikkus ja usaldus annavad aimu, et siinne perekond ei karda naeruvääristamist. Ja see teebki nad andekaks.
Maja peal ringi käies räägivad Helar ja Indrek nagu poisid, kes toovad oma kalleid mänguasju välja. Käidi väljasõidul Tallinnas ja üks klientidest kommenteeris: "Ma pole seal kümme aastat käinud." Või mõnest on saanud pagar. "See oli meie jaoks suur samm edasi." Üks patsient läks motorolleriga Euroopa ringreisile ja kirjutas sellest keskuse ajalehte põhjaliku reisikirja. "See oli meile ime."
Tööpäev on lõppemas, seisan nende kahega viimaseid minuteid jõusaali vaibal. Kliendid on majast lahkunud ja Helar mõtleb tagasi ajale, kui Indrek ta keskusesse tööle kutsus - just sel hetkel, kui ta oli loobumas eripedagoogikast. Ta ei kahetse, et tuli ja jäi. Absoluutselt mitte.
Mõlemad usuvad, et ajavad õiget asja ja et Eesti päevakeskusi annab veel palju arendada. Mõni ime siis, et kliendid neid päästeingleiks kutsuvad.