Ronald Reagani verd müüakse oksjonil

Inna-Katrin Hein
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ronald Reagani veri ja laboratooriumidokument
Ronald Reagani veri ja laboratooriumidokument Foto: SCANPIX

Endise USA presidendi Ronald Reagani fond avaldas nördimust, kui kuulis, et Reagani veri pandi internetis oksjonile.

Suurbritannias tegutseva oksjonifirma PFC Auctionis esindaja sõnul võeti see veri Reaganilt 1981. aastal päraste tema ebaõnnestunud tapmiskatset, kirjutab BBC.

Tänase seisuga on Reagani vere eest pakutud summadest kõige suurem 9910 dollarit.

Ronald Reagani pärandifondi juht John Heubusch sõnas, et kui vere oksjonile panek vastab ikka tõele, siis teeb ta kõik, et seda ei müüdaks ega ostetaks.

Ta lisas, et haigla, kuhu Reagan pärast tulistamist viidi, uurib nüüd, kuidas sealt võidi veri kätte saada.

PFC Auctions, mis tegutseb La Manche`i väinas asuvatel Kanalisaartel Guernseys, riputas üles ka pildi vereproovianumaga, milles on veri ning millel on Reagani nimega silt. Lisaks veel ka Reagani nimega laboratooriumidokument.

Vere pani müüki üks tundmatuks jääda soovinud isik, kelle sõnul ta ema töötas George Washingtoni haigla laboris, kus Reagani verd uuriti.

«See veri on olnud mu pere valduses alates sellest aastast, kui president Reaganit Washingtonis tulistati,» seisab kirjas.

Reaganil sai tulistamise käigus kops kannatada ning tal tekkis sisemine verejooks.

Reaganit tulistas Washingtonis Hiltoni hotelli juures John Hinckley.

Kohus leidis, et Hinckley on oma ebastabiilse vaimse tervise tõttu süüdimatu ning saatis ta psühhiaatriahaiglasse ravile.

Kaks korda USA presidendiks olnud Ronald Reagan suri 2004. aastal 93-aastasena.

Tagasi üles