Skip to footer
Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

Briti printsid William ja Harry ei saa pereliikme pärandusest pennigi

Toimetaja: Inna-Katrin Hein
Briti printsid William (vasakul) ja Harry 10. septembril 2022 Windsori lossi aias, kus toimus nende vanaema, kuninganna Elizabeth II mälestamine. Briti kuninganna Elizabeth II suri 8. septembril 2022 Šotimaal Balmorali lossis.
  • Lord Fellowes ei jätnud oma testamendis Williamile ega Harryle pennigi.

Briti printside Williami ja Harry emapoolne pereliige Robert Fellowes jättis oma testamendis päranduseks ligi 1,5 miljonit naela, selgub dokumentidest, aga mitte pennigi kummalegi printsile.

Lord Fellowes, kes oli abielus printsess Diana õe leedi Jane Spenceriga, suri eelmise aasta juulis 82-aastaselt, kirjutab Daily Mail

Diana oli Williami ja Harry ema, Jane Spencer on nende tädi ja Fellowes oli neile tädimees. 

Kuningliku perekonna heaks töötanud Fellowes, kes hiljem oli kuninganna Elizabeth II erasekretär, oli lähedane nii Williami kui ka Harryga, eriti enne viimase lahkumist kuningakojast ja siirdumist USAsse.

Kohtudokumentide kohaselt on eluaegse peeri 1 517 053 naela (1 805 293 eurot – toim.) suurune netovarandus jäetud peaaegu täielikult tema naisele leedi Jane'ile, keda tuntakse ka kui paruness Fellowesit, välja arvatud käputäis kingitusi sõpradele ja kohalikele heategevusorganisatsioonidele.

Kõrgema kohtu poolt 14. mail heaks kiidetud testamendiotsusega nimetati paruness Fellowes ja nende poeg, investeerimispankur Alexander, tema pärandvara testamenditäitjateks. Ja tema 2012. aasta juunis tehtud testament deklareerib, et ta jätab kogu vara oma naisele, leedi Jane'ile, kusjuures kõik tema pärandvarast saadavad tulud lähevad samuti naisele.

Siiski kirjeldab dokument ka tema soovi, et tema pärandvara kasutataks laiemalt perekonna toetamiseks, et tagada nende edasijõudmine ja üldine hüvang.

See hõlmab tema naist; lapsi Eleanori, Alexanderit ja Laurat; ning nende järeltulijaid, samuti nende abikaasasid.

Lord Fellowesi testamendis on loetletud väike arv soodustatud isikuid, kes said tema pärandi kaudu rahalisi kingitusi.

Nende hulgas on Snettishami elanik Andrew Grange, kes sai 1000 naela (ja hooldushaigla Tapping House Hospice, mis asub West Snettishamis, sai sama summa).

St Mary kirik, kus tema matused toimusid, sai 500 naela (595 eurot – toim.), samas kui Oxfordi ülikooli hallatav rahvusvaheline stipendium Rhodes Trust sai 1000 naela (1190 eurot – toim.).

Etoni kolledži rektor ja stipendiaadid, kus õppisid kunagi ka prints William ja prints Harry, said 5000 naela (5950 eurot – toim.).

Lord Fellowes astus kuningliku pere heaks tööle 1977. aastal ja oli kuninganna Elizabeth II erasekretär kõigi 1990. aastate vältel, mis oli kuninganna valitsemisaja vaieldamatult kõige pöördelisem periood.

Ta toetas kuningannat tema õudse aasta (annus horribilis ladina keeles) ajal 1992. aastal, kui toonane prints Charles oli printsess Dianaga «sõjas», prints Andrew läks oma abikaasast Sarah’st lahku, printsess Anne lahutas, Windsori loss põles peaaegu maha ja avalik arvamus pöördus kuningliku perekonna vastu.

Lord Fellowes oli ka kuninganna usaldusväärne nõunik pärast oma naiseõe Diana surma Pariisis 1997. aasta augustis.

Ta määrati 1999. aastal kuninganna sünnipäeva aunimekirja alusel eluaegseks peeriks ning hiljem oli ta kuninganna lisatallimeister kuni Elizabeth II surmani 2022. aasta septembris.

Tema rolli kuninglikus majapidamises kujutati hiljem filmis «The Queen» («Kuninganna» –toim.), kus teda kehastas Dominic Jephcott koos Helen Mirreniga monarhina, ning Andrew Havilli Netflixi sarja «The Crown» («Kroon» – toim.) viiendas ja kuuendas hooajas.

Fellowes mängis kuninglikus elus olulist rolli ka hilisematel aastatel, kui oli üks vähestest neutraalsetest osapooltest, kes suutis Williami ja Harry vahelise lõhe ületada ja mõlema printsiga suhelda. Harry avaldas oma raamatus tädi Jane'ile, tädi Sarah'le ja onule, krahv Spencerile suurt tänu ning Jane'i nähti aasta tagasi osalemas Harry algatatud vigastatud sõjaväelaste mängude Invictus Gamesi aastapäevasündmusel Londonis St. Pauli katedraalis.

Mõlemad printsid osalesid tädimehe matustel St. Mary kirikus Snettishami külas Norfolkis, kus ta elas, kuid väidetavalt keeldusid nad omavahel rääkimast jätkuva tüli tõttu.

Arvati, et noorem prints ei tule tseremooniale oma turvalisuse pärast, kuna see toimus vahetult pärast seda, kui ta kaotas teise ja viimase kohtuvaidluse kuningliku politseikaitse säilitamiseks.

Hiljem selgus aga, et ta tegi tseremoonial osalemiseks salajase reisi Suurbritanniasse, istudes pealtnägijate sõnul St. Mary kirikus oma vennast prints Williamist võimalikult kaugel.

Väidetavalt seisid kaks printsi seljad üksteise poole, kui nad leinajatega vestlesid ega rääkinud omavahel. Harry lahkus hiljem kiiresti musta Range Roveriga. Teenistust läbi viinud vikaar, õpetaja Dan Tansey ütles, et ta ei mäletanud Harry ja Williami omavahelist vestlust, kuid ütles, et paljud pereliikmed ja sõbrad siiski rääkisid nendega, kuid eraldi.

«See oli üllatus, aga väga meeldiv, et nad mõlemad tulid, kuid ehk vähem šokeeriv oli see, et William kohal oli,» ütles vikaar eelmise aasta augustis.

«Kirikust väja minnes tänasid nad mõlemad mind teenistuse eest ja mina tänasin neid tulemast. Järgnenud vastuvõtul oli väga pingevaba ja südamlik õhkkond.»

«Lord Fellowesile oleks see tähendanud palju, et nad mõlemad olid matuseteenistusel. Ta armastas mõlemat printsi väga.»

Kuna nii William kui ka Harry on jõukad, siis arvatavasti ei lähe neile korda, et tädimees Robert Fellowes neile midagi ei jätnud.

Kommentaarid
Tagasi üles