Täna: Jaapani animerežissöör Maya Yonesho teeb Tallinnas vinge esitluse

Maya Yonesho

FOTO: Promo / Kino Artis


6. Jaapani animatsiooni filmifestivali aukülaline, animerežissöör Maya Yonesho esitleb laupäeval, 28. aprillil kell 15.00 kinos Artis maailmas suurt tunnustust pälvinud lühifilmikollektsiooni «Talvepäevad».


Maya Yonesho on sündinud 1965. aastal Jaapanis, Hyōgo prefektuuris. Ta on õppinud graafilist disaini ja animatsiooni Kyōto Saga Kunstiülikoolis ning maalikunsti, koptseptuaalset kunsti ja meediat Kyōto Linna Kunstiülikoolis. Pärast magistrikraadi kaitsmist 1998. aastal alustas ta tegevust sõltumatu filmiloojana ning 2002. aastal tunnistati tema film «Believe in it» Jaapani Kultuuriagentuuri poolt väljapaistvaks saavutuseks. 2002-2003 pälvis ta Jaapani valitsuse noortele lootustandvatele kunstnikele mõeldud stipendiumi, mis võimaldas tal töötada Eesti Joonisfilmi stuudios. Seal valmis koostöös kaheksa eesti köitekunstnikuga film «Üks Uks».

Yonesho filme on näidatud paljudel filmifestivalidel ning muuseumides, sealhulgas Düsseldorfi Kunsthalles Saksamaal ning Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis Eestis. Ta on ka väga aktiivne töötubade läbiviija. Viinis toimunud töötoa tulemuseks oli film «Wiener Warst», kus realistlikud linnavaated on seotud käes hoitavate joonistustega. Samasugusel põhimõttel on ta töötanud ka Taiwanil, Norras, Horvaatias, Iisraelis, Poolas, Portugalis Itaalias, Koreas, USA-s, Serbias ja Lätis ning sellest ongi kujunemas tema elutöö. Alates 2000. aastast töötab ta lektorina Kyōto Seika Ülikoolis.

Kollektsiooni kordusseanss toimub 2. mail kell 18.00 kinos Artis.

Maya Yonesho looming veebis.

 

Populaarne

Tagasi üles