:format(webp)/nginx/o/2025/04/15/16780844t1h5ac6.png)
Ühel jahedal jaanuariööl aastal 2017 teavitati häirekeskust, et Ohios lebab vigastatud naine ühe maja ees. «Ma näen, et tema peast jookseb verd. Mulle tundub, et ta ei hinga,» ütles helistaja kanali Duo 5 saates «Mõrvarlikud sugulased».
Kui politsei kohale jõudis, sai neile ruttu selgeks, et naine on surnud. Hiljem selgus, et tegu oli 63-aastase Sherri Mendenhalliga. Sissesõidutee, millelt surnukeha leiti, viis väikese kunstigaleriini, mille kohal olid korterid.
Korrakaitsjad märkasid, et ühe korteri uks oli irvakil. Nad otsustasid korterisse siseneda, et veenduda, kas kurjategija end seal ei varja. Korteri tagumisest toast leidsid nad 44-aastase mehe surnukeha, keda oli korduvalt tulistatud. Mehe nimi oli William Brown, kuid omad teadsid teda hüüdnime Skip järgi.
Hiljem sündmuspaigale jõudnud uurijad märkasid Sherri surnukeha juures kohe üht olulist detaili – ta oli näoga tänava poole, mis andis alust arvata, et teda tulistati, kui ta proovis maja juurest põgeneda.
Mehe surnukeha juurest korterist leiti ka padrunikesti, millelt avastati tundmatu mehe DNA. Mehe kehalt avastati neli kuulihaava, lahkamisel selgus, et kasutatud oli kahte erinevat relva.
Hoone esimesel korrusel asuvat kunstigaleriid pidas Brown, kes oli hiljuti lasknud paigaldada hoone külge turvakaamerad. Nende lindistuselt selgus, et Sherri tõepoolest jooksis maja juurest eemale, kuid ühel hetkel vajus ta kokku.
Seejärel ilmus kaamera vaatevälja mees, kes läks treppidest alla ja lahkus. Kaadrisse jäänud mees oli pikk ja õbluke ning kandis püstolit, kuid tema nägu ei olnud videost tuvastatav. See oli ka ainus videopilt võimalikust kurjategijast, mis viitas sellele, et mõrvar oli kaameratest teadlik.
Arvestades juhtumi asjaolusid, leidsid uurijad, et kuriteo peamine sihtmärk oli Skip. Seetõttu asuti läbi kammima tema endiste ja praeguste töötajate nimekirju.
Endiste töötajate hulgas oli ka Skipi nõbu Dustin Merrick. Üks ohvri koostööpartneritest ütles, et Dustin oli Skipi parem käsi ning oli üllatunud, et ta enam oma onu firmas ei töötanud.
Uurimise käigus selgus, et Skip aitas Dustinil elujärge parandada, kuid oli sunnitud mehe vallandama. Dustini arvates jäi Skip talle pärast vallandamist veel 400 dollarit võlgu.
25-aastase Dustini ülekuulamisel väitis mees, et oli mõrva ajal koos oma noorema vennaga kodus. Dustini sõnul lasi Skip ta lahti, kuna ei soovinud pakkuda sobivamaid töötunde.
Dustin andis vabatahtlikult DNA-proovi ning loovutas ka oma relvad. Uurija märkas, et ühest relvast puudus laskemoon ning kahtlustas, et just seda relva kasutati mõrva toimepanemisel.
Meest seostas mõrvaga ka laboriekspertiis, mis näitas, et Dustini DNA oli sündmuspaigalt leitud padrunikestal. Järgmisel päeval selgus, et kest pärines Dustini enda relvast.
Kuna Dustini ainus alibi oli tema aasta noorem vend Bret ja nende hea läbisaamine oli üldteada, arvasid uurijad, et kaamerapildile jäi just Bret.
Nii Dustin kui Bret viidi ülekuulamisele. Nooremale vennale jäeti mulje, et Dustin oli andnud tema vastu tunnistuse. Kuigi Bret seda alguses ei uskunud, murdus ta hiljem ja rääkis politseile kõik ära. Hiljem leiti Breti asjade seast ka telefon, milles oli helisalvestus laulust, mille Bret oli juhtunu põhjal kirjutanud.
Mis juhtus tol saatuslikul ööl, miks Breti kirjutatud laul tekitas uurijates õõva ning millise karistuse said vennad? See selgub Duo 5 saates «Mõrvarlikud sugulased: Merrickid» reedel kell 17.00.