Juba pikka aega on günekoloogid diskuteerinud ja uurinud, kas naiste kurikuulus G-punkt on ikka olemas või mitte.
Günekoloog leidis laipa lahates G-punkti
Huvi selle punkti vastu ulatub tagasi 1950. aastatesse, kui USA arst ja teadlane Ernest Gräfenberg esmakordselt seda erogeenset tsooni mainis, kirjutab news.com.au.
Pärast seda on selle punkti olemasolu püütud mitmete uuringutega tõestada. Osa günekolooge on aga siiani seisukohal, et tegelikult ei ole seda punkti olemas.
2008. aastal teatasid Itaalia arstid, et naiste orgasmisaamise võime sõltub vagiina limaskesta paksusest ning G-punkt võib olla vaid osal naistest. Briti uurijate sõnul aga G-punkti ei ole olemas ning see on vaid naiste ettekujutuse vili.
G-punkti vastu tundis huvi ka USA Florida St. Petersburgi günekoloogiainstituudi uurija Adam Ostrazenski, kes on selle punkti olemasolus veendunud.
Ostrzenski otsustas läheneda G-punkti uuringule uue nurga alt. Ta võttis 83-aastase naise surnukeha, mille naine oli enne surma uurimiseks annetanud.
Ta lahkas selle naise vagiinat ja emakat.
«G-punkt on vagiinas selgelt märgatav ja eristatav ning seda hoolimata limaskesta paksusest,» teatas Ostrzenski.
Teadlase sõnul on see naiste jaoks hea uudis, kuna siiani seostatakse naiste seksuaalset erutust ja tugevat orgasmi vaid kliitoriga.
Gräfenbergi punkt ehk G-punkt on oletatav oa-kujuline piirkond vagiinas. Tegemist olevat erogeense tsooniga, mida stimuleerides saab suure seksuaalse erutuse ja tugeva orgasmi.