Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

ELU25 Juku-Kalle Raid: Anna miljon! Miks just SINA maksad Keskerakonnale ja Kõvartile miljon eurot. (9)

Juku-Kalle Raid
Juku-Kalle Raid Foto: Martti-Jaan Miljan

Kõigis kohtuastmetes süüdi mõistetud ja tänaseks kriminaalseks erakonnaks tunnistatud Keskerakond peab riigile maksma ära miljonieurose trahvi. Aga kuni ka krimkorras karistatud erakonnad saavad maksumaksja toetust, maksad selle trahvi kinni just sina, lugeja, ütleb Juku-Kalle Raid.​

Kolm seaduslikku kohtuastet ja üheksa kohtukoosseisu – ning Keskerakond jäi kriminaalkuriteos süüdi. Nüüd peavad nad oma kukrut luhvtitama miljoni võrra, aga selle maksavad kinni kõik meie riigi kodanikud.

Kriminaalerakond Keskerakond

Kuidas nii? Nimelt sellepärast, et ka krimkorras karistatud erakond saab maksumaksja toetuse, Keskerakond saab maksumaksjalt toetust umbes 700.000 euro jagu aastas. Mida perset peaks maksumaksja kriminaale kinni plekkima? Siin on korralik seaduslünk, mis lihtsalt tuleb Riigikogus ära parandada. Kehtiva krimkaristusega ühendus EI TOHI saada maksumaksja raha.

Aga just vasakpoolne n-liit võimaldas "põrandaaluse miljonäri" olemasolu. No täpselt nagu praegu kesikud ja Kõlvart​.

Keskerakonna elutee tuletab meelde kirjandusklassikat, vaid selle vahega, et siin pole tegemist mitte mõnusa lugemise, vaid morni reaalsusega, mis pole üldse lõbus, vaid nõmedalt reaalne.

Ma pean silmas Ilfi ja Petrovi teost "Kuldvasikas", kus miljonit koguvad kaks suli: Ostap Bender ning põrandaalune miljonär Koreiko. See on 1930ndate alguses avaldatud teos, mis pajatab nõukaliidus toiminud NEP-i (uus majanduspoliitika) aegadest 1920ndate keskpaiku. Selle mõtles välja Lenin, kuna muidu võinuks nõukogudemaa ära laguneda. Sotsialiostid-kommunistid kutsusid appi kapitalistid.

Aga just vasakpoolne n-liit võimaldas "põrandaaluse miljonäri" olemasolu. No täpselt nagu praegu kesikud ja Kõlvart.

Anna miljon, anna miljon, anna miljon!

Keskerakond kiitles peale kohtuotsust sotsiaalmeedias, et annetajad on neile peale krimkaristuse jõustumist puuduolevast miljonist juba paarkümmend tuhat kinni maksnud, loetud päevadega.

See on täpselt situatsioon, kuidas Ostap saatis raamatus ebaseaduslikku miljonäri Koreikot kiusama oma tentsiku Panikovski. Too ajas silmad punni, peatas põrandaaluse miljonäri ristteel ning lällutas kätt ette sirutades: "Anna miljon, anna miljon, anna miljon!"

Meil on siin riigis niisiis selline lokse, et Keskerakond saab oma 700 tonnise toetuse maksumaksja käest kätte​.

Põrandaalune miljonär Koreiko aga meenutabki Keskerakonda – selline õilis, teeskleb seaduskuulekat ametnikku, kannab alama ametniku alandlikke rõivaid, aga varastab nagu jaksab. Ja teeb seda nii osavalt, et keegi aru ei saa, kuidas alama astme arveametnik on ennast ühiskonna najal rikkaks varastanud.

Eesti seadustes on auk

Meil on siin riigis niisiis selline lokse, et Keskerakond saab oma 700 tonnise toetuse maksumaksja käest kätte, putitab sellega oma võlga ning ülejäänu kogub lollikeste käest kokku.

Seni kuni krimkorras karistatud üksus saab kulutada oma pättluste kinnimaksmiseks maksumaksja hüvesid, on asjad pekkis. See jama tuleb ära muuta. Viivitamatult.

Aga antud hetkel maksavad selle kriminaalerakonna jamad kinni kõik kodanikud.​

Raamatus jääb Koreiko küll vahele, maksab Ostap Benderile asjaolude varjamise eest kümnendiku oma varastatud rahast, aga toimetab edasi.

Keskerakonnal on täna täpselt samasugused võimalused, aga see peaks meile kõigile närvidele astuma. Keskerakond tuleb maksumaksja raha käest vabastada.

Kuni nad leiavad vabatahtlikke, kes miljoni ära tasuvad, siis – olgu, see on seaduslik. Aga antud hetkel maksavad selle kriminaalerakonna jamad kinni kõik kodanikud.

Ei ole tore.

Niisiis on aeg muuta seadust.

Tagasi üles