Kanal 2 toob ekraanile ajaloolise draamasarja «Ussikuninganna» («The Serpent Queen»), mis viib vaatajad 16. sajandi Prantsusmaa sädelevasse, ent intriige täis õukonda. See on lugu Catherine de’ Medicist – ühest Euroopa ajaloo mõjukaimast ja samas sageli valesti mõistetud valitsejast. Sarjas paistavad silma ajastutruu visuaal, mitmekihilised tegelased ja võimas lugu naise enesekehtestamisest mehelikus maailmas.
TREILER ⟩ Kanal 2 toob ekraanile vaatemängulise draamasarja naisest, kes kirjutas ümber ajaloo (1)
Sarja aluseks on Leonie Frieda raamat «Catherine de Medici: Renaissance Queen of France», mis heidab valgust Catherine’i isiklikule ja poliitilisele teekonnale. Catherine valitses Prantsusmaadmitu aastakümmet, tõestades end nutikuse ja sihikindluse kehastusena.
Tema elu ja tegusid on ajaloos samaaegselt imetletud ja kritiseeritud. Sarjas näidatakse teda nii halastamatu valitseja kui ka inimesena, kes pidi oma aja patriarhaalses maailmas ellujäämise nimel raskeid otsuseid tegema.
Tugevad karakterid
Täiskasvanud Catherine’i rolli kehastav Oscari nominent Samantha Morton toob ekraanile tegelase jõulisuse ja inimlikkuse. Näitlejanna sõnul oli oluline, et Catharine ei jääks pelgalt müütiliseks kuningannaks, vaid oleks ehe inimene, kelle motiive ja emotsioone mõistetakse.
«Pärast kolm aastat Alpha rollis («The Walking Dead») tahtsin midagi täiesti teistsugust. Catherine'i lugu ja tema karakter olid juba stsenaariumi lugedes väga köitvad. See roll oli mulle väljakutse ja pakkus huvi, sest Catherine oli väga kompleksne tegelane,» rääkis Morton väljaandele Screen Rant.
Noore Catherine’i rollis särab Liv Hill, kes näitab tegelase arengut arglikust tüdrukust sihikindlaks ja kavalaks poliitikuks.
Sarja kõrvaltegelased, keda mängivad näiteks Charles Dance ja Colm Meaney, annavad loole sügavust. Nende tegelaskujud aitavad avada õukonna keerukaid suhteid ja toetavad Catherine’i lugu, tuues esile selle maailma julmuse ja poliitilised intriigid.
Ajastu õhustik: visuaalne ja ajalooline maiuspala
Üks sarja silmapaistvamaid tugevusi on selle visuaalne ülesehitus. «Ussikuninganna» on filmitud autentsetes paikades, nagu Château de Chenonceau ja Château de Chambord. Kostüümikunstnik Karen Muller-Serreau on loonud detailirohked rõivad, mis toovad esile renessansiaja hiilguse ja elegantsi.
Sarja valmimine oli kulukas ettevõtmine, mille tootmine toimus keerulisel COVID-19 pandeemia perioodil. Produtsent Erwin Stoff avaldas, et piirangud osutusid üllatuslikult kasulikuks, võimaldades filmida tavaliselt rahvarohketes ajaloolistes paikades, kus Catharine kunagi ise viibis. «Meil avanes võimalus tuua kaamerasse ehtsad ruumid ja õhustik, mis oleks muidu olnud kättesaamatud,» märkis ta Cinemablendile antud intervjuus.
«Ussikuninganna» jõuab Kanal 2 ekraanile juba täna kell 22.15.