4. "Mu kodu" (Uno Naissoo - Juhan Saar. Esitab Jaak Joala)
Arnold Rüütel: „Mu kodu“ idealiseerib väikest kodu, kuhu mahub vaid oma pere, kuid mille värvad on sageli valla… See on sümboolselt üle kantav kogu Eestimaale. Eestlased hindavad väikest põliskodu, mis seob inimest oma pere, aga ka möödunud põlvede, esivanematega. Põliskodu, põlisrahvas on väikerahvale tähtsad mõisted, vastukaaluks nõukogude massilauludes ülistatud ühiskodule, mis on suur ja lai ning kus inimesel pole isegi konkreetset aadressi:
Mul pole ei maja, ei tänavat,
Mu kodu – Nõukogude Liit.
Kõik oli kõigi oma ja põliste väärtuste ülistamine võiski tunduda sellisele maailmavaatele ohtlik:
"Nii väike on mu kodu, kas temast ma lauldagi tohin…" öeldakse Uno Naissoo ja Juhan Saare laulus, mille laulis tuntuks Jaak Joala.
5. "Eestimaa (Tuhanded külad)" (Mihkel Zilmer. Esitab ans. Rajacas)
Arnold Rüütel: Eestimaa (Tuhanded külad) sündis Tartu noorteansamblis Rajacas 1971. a. Viisi autor on Mihkel Zilmer, sõnu aitasid sättida ka teised bändi poisid. Sügvmõtteline ja omapärase lummava meloodiaga laul oli Tartu noorte seas väga armastatud ning pole aja jooksul kaotanud oma aktuaalsust. Idee "Kuni su küla veel elab, elad sina ka" on südamelähedane paljudele eestlastele.
6. "Mu isamaa on minu arm" (Gustav Ernesaks - Lydia Koidula. 2014. aasta laulupeo ettekanne)
Arnold Rüütel: Kuidagi ei saa mööda minna Lydia Koidula sõnadele loodud Gustav Ernesaksa laulust „Mu isamaa on minu arm“, mida lauldi nõukogude ajal spontaanselt püsti seistes iga laulupeo lõpus ja mis kujunes tegelikult mitteametlikuks hümniks.