Ukraina sõda võetakse kui uimast protsessi
Demokraadid, omades küll samu arusaame vastandumise olemusest, on üritanud pigem aga lähtuda eri restartide, järeleandmiste ning läbirääkimiste kaudu lahenduste leidmisele.
Lahenduste leidmise asemel proovitakse ka täna tekitada olukorda, kus ei Ukraina ega Iisrael saaks ennast ründavate okupantidehordide ning kuritegelike reziimide üle liialt suurt võitu, mis omakorda võiks provotseerida vastast ette võtma mõeldamatuid samme; näiteks tuumarelva kasutama.
Seetõttu võetakse ka sõda Ukrainas pigem kui aeglast protsessi Venemaa nõrgestamiseks.
Seetõttu võetakse ka sõda Ukrainas pigem kui aeglast protsessi Venemaa nõrgestamiseks, mis pikemas perspektiivis võib viia soovitud rahunemiseni ja relvarahuni, kui tasapisi ärakurnatud Venemaa ja tema liitlased on aru saanud sõja jätkamise lootusetusest.
Lääs peaks tegelema jõulise relvastamisega
Sellise aeglase ja veniva status quo hoidmisega üritatakse vaenlase arsenali võimalikult nõrgestada ja kurnata, samas aga mitte kunagi andes Ukrainale endale piisavalt relvastust või ka luba selle kasutamiseks, mis võiks provotseerida Venemaad kellegi strateegi meelest näiteks mingilaadsele üldmobilisatsioonile või taktikalise tuumarelva kasutamisele.
Sellises olukorras oleks tõesti moraalselt õigem juba otse taotleda relvarahu, kui lasta aeglaselt küpsedes ilma selget sihti ning plaani omamata tuhandetel oma liitlastel surma saada.
Samasugust väga hiilivat ja arglikku poliitikat viiakse läbi Lähis-Idas, kus samuti üritatakse tänase peäevani välja kuidagigi säilitada Iraaniga nagunii mittetoimivaid lepinguid. Loodetakse, et äkki ikkagi on olukorrale mingi “kokkuleppe võimalus”, kuigi on täiesti selge, et selline võimalus tänase Venemaa ja Hiina kindla liitlase Iraani teokraatliku diktatuuriga nagu ka teise Venemaa liitlase nn palestiinlaste omavalitsusüksusega puudub.