Facebooki grupis «Hiiumaa heaks» lubatakse jagada 100 eurot sellele, kes oskab midagi rääkida inimese kohta, kes väidetavalt Kärdlas kasse tapab. «Vigastatud, kadunud ja surnud loomade arv on ühe tänava ja selle kõrvaltänavate kohta päris suur,» kirjutab postituse autor.
«Maja tagant leiti veriseid kilekotte ja traati.» Hiidlased pistavad rinda kassipiinajaga?
Triin tegi esmaspäeval Facebooki postituse, paludes abi leidmaks üles inimene, kes nende kandis kasse sandistab ja tapab. «Ümbruskonna kassid on saanud ka haavlipüssist, jäänud auto alla või kadunud,» kirjutab ta postituses.
Elu24-le rääkis naine, et tal endal kasse pole, kuid tema tuttavate ja naabrite kassidega on juhtunud hirmsaid asju, mida on raske kirjeldada. Ta väga soovib kohalikke aidata, mistõttu ta ka selle postituse tegi. «Selle kassiretsija peame kinni nabima!» usub ta, et sündmuste taga on halb inimene.
Naise sõnul on jubedad sündmuses toimunud Kärdla lääneosas, Kaare, Aia ja Loigu tänavate piirkonnas. Seal lähedal, vaid mõnesaja meetri kaugusel asub ka metsatukk, kus kohalike sõnul teoreetiliselt saabki varjatult selliseid tegusid korda saata.
Veel täpsustab naine, et selline väidetav kasside piinamine ja tapmine on toimunud üle kahe aasta. Triinu sõnul on ka politseid asjast teavitatud, kuid temale teadaolevalt pole süüdlast leitud. Juba mõnda aega liiguvad külavahel kolme inimese nimed, keda kohalikud tegude taga kahtlustavad. «Tema maja tagant leiti veriseid kilekotte ja traati,» räägib Triin ühest kahtlustatavast.
Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul oli ühel inimesel kass kadunud ning ta palus sotsiaalmeedia vahendusel abi tema leidmiseks. «Kass naasis koju, kuid vigastatuna. Kuna loomaarstid ei ole kinnitanud, et looma oleks piinatud või sandistatud, ning loom võis ise muul moel saada viga, siis politseile ei ole avaldust tehtud.»
Veel on politseile teada, et sama kass on samuti vabaduses viibides saanud tabamuse ka õhkrelvast, kuid Raudsepa sõnul on see juhtum paari aasta tagune ja süüdlast toona tuvastada ei suudetud.
«Loomaomanikele paneme siinkohal südamele, et ükskõik, kui tavapärane tundub näiteks kasside vabalt liikumine ja kodust ära käimine, siis loomad võivad sattuda ohtudesse ja saada viga. Ja siin ka sõnum neile, kel endal looma pole, aga keda võib häirida, kui võõrad koerad või kassid territooriumil käivad – kui teate, kellele loom kuulub, siis rääkige loomaomanikuga või andke hulkuvast loomast teada kohalikule omavalitsusele. Hulkuva looma hurjutamine või hullemal juhul vigastamine ei ole abinõu,» sõnab Raudsepp lõpetuseks.
Uurisime ka Hiiumaa vallavalitsusest, kas nad on kassidega toimuvast teadlikud. Valla avalike suhete spetsialisti Triinu Rajasalu sõnul pole omavalitsuse poole mainitud teemal aga pöördutud.