Kivimägi eksib päris mitmes asjas rängalt. Kui jahumist «seisukohtade esitamise ja teise poole seisukohtade ära kuulamise» teemal võib pidada lihtsalt poliitiliseks sogaks, siis Hiina mõjujõu küsimus maailmas ongi väga reaalne ja muret tekitav.
Ja just seepärast, et Hiina kommunistid kasutavad oma taktikas meile juba Nõukogude Liidu päevilt kõiki tuttavaid vahendeid – vägivald, ähvardused, pehme mõjutustegevus, majanduslik survestamine, pidev nuhkimine ning luuretegevus – ei ole selle seltskonna väisamine absoluutselt aktsepteeritav.
Diktaatorite investeeringud on lõks
Jutt Eesti-Hiina imelistest majandussidemetest kuulub aga ulmevaldkonda, need on nagu «saja rahva lood», mida kasvataja lasteaias tittedele ette kannab. Neid pidevaid muinasjutte, kuidas «kohe-kohe» saabuvad Eestisse suured Hiina investeeringud, oleme kuulnud 30 aastat.
Jahumist «seisukohtade esitamise ja teise poole seisukohtade ära kuulamise» teemal võib pidada lihtsalt poliitiliseks sogaks.
Tegelikult on vaja aru saada: Eesti ei tohi mingil juhul lubada siia ei Venemaa, Põhja-Korea ega Hiina investeeringuid, sest vastasel korral astume ise lõksu, mille karu on meile üles sättinud.
Kas te mäletate, kuidas pajatati võimalusest, et hiinlased võiks rajada Tallinn-Helsingi tunneli? Muidugi võiks – finantsiliselt. Aga see oleks üliidiootne, kui me sellel ka tõesti sündida laseks. Diktatuurriigi investeeringud ükskõik millisesse taristusse on absoluutne julgeolekuoht.
Sellisel juhul on ka Venemaa normaalne riik
Andrei Korobeinik aga pajatas värviteleviisoris malbelt naeratades: «No see, keda pidada demokraatlikuks riigiks, keda mitte, on ma arvan, igaühe enda otsustada.»