Nikolai pole talisuplemise valu - pigem siiski võlu - küüsis üksi. Temaga koos sätib Papiniidu suursilla lähedal esmalt libedal lumekoorikul, siis jõejääl ettevaatlikke samme Tõnu. Tõnu Kütt. Pensionär.
Tõnu, käes plastmassist reket - sellega hakkab ta varsti auku jääräbust puhtaks tõstma -, ütleb, et talvel vees sulistamine on kättevõtmise vaev, rohkem ei midagi.
Et ta niisama jutumulli ei puhu, räägib Tõnu kaugetest aegadest, kui Pärnus talisuples Albert Sibrik, ainuke mees, kes siis seda vigurit siin tegi.
Kui ta uuris „jääkarult", mida peab tegema talisuplejaks saamiseks, tuli õpetus väga napp. Peab olema tahtejõudu.
„Mina siis proovisin, kas saab ka tahtejõuta," muigab Tõnu ja tuletab meelde ammust juhtumit.
„Treimanis on meri pikalt lahti, veebruariski ei külmu ära. Läksin kadunud ämma juures jõulude ajal rahulikult vette, olin ära, tulin välja, ei midagi."
Veendunud, et talvine suplus on mehele tõesti vaid kätte võtta asi, ei näinud see eksootiline harrastus Tõnule enam nii lummav, et selle pärast oleks pidanud hakkama päevaplaani ümber tegema.
Aga nagu ikka, sunnib aeg paljutki ümber hindama.
„Alguses käisin, kuidas juhtus, korra-kaks talve jooksul. Nüüd on ikka käidud pidevalt, ma ei tea, ehk juba kümmekond aastat idioodi järjekindlusega iga päev," lõpetab Tõnu meenutamise.
Teisiti ei saagi. Kohe annab tunda, kui mõni päev jääb augus käimata. On sedagi olnud, et kadunud enesetunde taastamiseks on Tõnu kodus vanni jääkülma vett täis lasknud ning seal siis minuti-teise kaotsi läinud tunnet otsinud. Ja loomulikult leidnud.
Aga selle jutu peale, et kõik batsillid talisuplejat nähes kohe kabuhirmus putket teevad, Nikolai ja Tõnu naeravad.