Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734

Eesti e-sportlaste paremik: 2024. aasta kuumimad nimed Eesti e-spordis

Copy
Foto: Shutterstock

E-sport tõstab jõudsalt pead: professionaalsete videomängurite omavaheline vastasseis mängudes nagu League of Legends, Dota 2 või Valorant on muutunud nišialast spordisensatsiooniks – suurüritustel osalevad maailma parimatest mänguritest kokku pandud e-spordimeeskonnad ning nende edule hoiavad pöialt miljonid kaasaelajad. E-spordivõistlustele saab kaasa elada veebiülekannete kaudu – suuremaid ja väiksemaid turniire kantakse üle videoedastussaitidel nagu Twitch, YouTube või Steam TV ja spordiennustussaitide ja kasiinode kaudu striimimise võimalustega saad tutvuda meie online casino lehel.

Ka Eestis leidub maailmatasemel videomängureid – tutvustame 2024. aasta kõige suurema potentsiaaliga ning kõrgeimate saavutustega praegu aktiivseid e-sportlaseid, kelle edule tasub võimaluse korral kindlasti kaasa elada.

Oliver "Admiral" Vahar – Overwatch ja Overwatch 2

Admiral tõmbab purjed masti ja seilab e-spordimaastikul ilma suuremate muremõteteta. Eesti enim teeniv Overwatch ja Overwatch 2 mängija seisab aastal 2024 USA Illinois’ osariigi ülikooli e-sporditiimi edu eest. Varasemalt on Vahar olnud osa Saudi-Araabia e-sporditiimist 01 Esports ning mehel on ette näidata ka kogemus London Spitfire-nimelise professionaalsel tasemel Overwatchi mängiva meeskonna liikmena.

Admirali parimad saavutused on esikohad turniiridel Overwatch Contenders ja Saudi eLeagues, kuid ka käesoleval aastal on mängija teinud suuri tegusid – juunikuu algul toimunud Overwatch Champions Series maailmameistrivõistlusel jõuti meeskonnaga esikümnesse. Tänuväärse mänguri-tööga on Admiral teeninud korralikke rahasummasid – Eesti enimteenivate e-mängurite edetabelis on Admirali nimi auväärsel seitsmendal kohal ning Vahar on avalike auhinnasummade edetabeli järgi number 1 Overwatchi-mängija Eestis.

Nikita "Karmy" Artamonov – Fortnite

Koroonaajal profimängurina algust teinud Artamonov oli oma esimeste võitude saavutamisel vaid 16-aastane. Oma olemuselt on Fortnite mäng, kus igaüks seisab vaid enda edu eest ja seetõttu ei ole mängus ka meeskonnapõhist koostööd. Karmy saavutused on tänu sellele asjaolule veelgi muljetavaldavamad: kui teistes mängudes toob edu meeskonna koostöö, siis Artamonov on kõik oma saavutused teeninud iseseisvalt.

Nüüdseks viiendat aastat arvutimängu Fortnite professionaalsel tasemel mängival Karmy’l on selja taga edukas 2023 – eelmisel aastal saavutas Karmy suurepäraseid tulemusi turniiridel nagu FNCS: Major 2 (napilt poodiumilt välja jäänud neljas koht Euroopa arvestuses) ja FNCS Global Championship (kolmeteistkümnes koht maailma arvestuses). Karmy on kõige paremini teeniv Eesti Fortnite mängija ja noormees seisab Eesti enimteenivate e-mängijate arvestuses neljandal kohal.

Robin “ropz” Kool – Counter-Strike 2

24-aastane e-sportlane osales oma esimesel Counter-Strike: Global Offensive suurvõistlusel aastal 2016 vaid 16-aastasena. Noormehe tulemused on aastatega aina paranenud ning kaheksa-aastase karjääri lõppu ei ole veel lähiaastatel oodata. Koolil on ette näidata 60 poodiumikohta, nendest pea pooled – 29 – on kullaga autasustatud esikohad.

E-sportlase nimekaim ja ka rahaliselt uhkeim võit on 2023. aasta Intel Grand Slam Season 4 – seda saavutust võib võrrelda tennise Grand Slamiga, kuid Austraalia, Prantsusmaa, USA ja Wimbledoni lahtiste asemel peab mängurite meeskond võitma neli suuremat e-spordivõistlust. E-Grand Slami võitmisel kaasneb prestiižiga ka korralik kukrutäide: võidumeeskonna vahel läks jagamisele miljon dollarit. Ka aastal 2024 on ropz võitnud mitmeid poodiumikohti: aasta alguses toimunud võistlustel PGL Major Copenhagen ja IEM Katowice jõudis noormees oma FaZe-nimelise tiimiga teisele kohale, võistluse IEM Chengdu panid poisid täiesti kinni.

Online-aliast “ropz” kasutav Robin Kool on Eesti teine kõige enam teeniv e-sportlane.

Eesti e-sporditurniirid, milles osalemiseks ei pea olema maailmatasemel mängur

Kui lugeja neelud hakkasid võidurahade kohta lugedes juba käima, siis tea, et e-sporditurniiridel osalemiseks ei pea olema professionaalsel tasemel sportlane, kes veedab igapäevaselt tunde arvuti taga, et lihvida oma osavust ja parandada reaktsioonivõimet. Eestis toimuvad turniiridest nagu Telia Esports Series, Mängude Öö ehk MÖÖ ning erinevate kasiinode sponsoreeritud pisematest võistlustest saavad osa võtta ka koos mängivad sõpruskonnad või amatöörid.

Kohalike turniiride ainus puudus on nende pisikesed auhinnafondid: kui Euroopa või maailmatasemel turniiridel jagatakse miljonitesse ulatuvaid auhindu, siis kohalike turniiride fondides lähevad jagamisele tavaliselt neljakohalised summad. Oma e-sportlase teekonna alustamisel võib saadud kogemus olla hoopis väärtuslikum kui tagasihoidlik võidusumma ja seetõttu tasub igal kõrgtasemel mängimisest unistaval arvutimänguentusiastil kaaluda mõnest kohalikust turniirist osa võtmist.

Copy
Tagasi üles