Tõepoolest – juhtus selline andestamatu ja kohutav lugu, et ta spioneeris Venemaa kasuks, aga tema teadustöö olla olnud meie ülikoolile igati kohane. Mida võibki väita ainult juhul, kui marksistlikku punateadust ja esoteerikat ongi hakatud tänasel päeval mingis ringis pidama “lääne rahvusvaheliseks teaduseks”. Kuigi ka siiski selles vallas oli Morozov pigem ainult oma “kogukonnas” või siis “punasusest pakataval uuserialal” natukene ja pigem võrdluses tõeliste teadlastega vähetuntud autor.
Soovitaksin üldsusel kahe professori – Eametsa ja Morozovi – ümber toimunu üle veidi järele ja selgeks mõelda, mis tegelikult toimus.
Avalikkusesse tekitati aga ikkagi temast kuvand kui ülitasemel uurijast. Ega ometi meie ülikool ei saanud ju eksida moel, et võttis algusest peale tööle pseudoteadlasest hinges venemeelse eestivastase Kremli agendi! Kus sa sellega!
Miks eelistatakse marksiste?
Soovitaksin üldsusel kahe professori – Eametsa ja Morozovi – ümber toimunu üle veidi järele ja selgeks mõelda, mis tegelikult toimus.
Vaenlase agendina tegutsenud ühemõtteliselt marksistliku ja teaduslikult madala kvaliteediga uurija “vallandas” meie ülikoolist tegelikult meie riigi turvalisuse tagamisega tegelenud luureorgan. Seda oludes, kus Morozovi eestivastasusele ja kahtlasele tegevusele oli korduvalt eelnevatel aastatel juba tähelepanu juhitud.
Eametsa, kes oli ja on igas mõttes oma riigi ja oma rahva poole hoidev peavoolu majandusteadlane, kes oli ja on ühiskonnas ka tuntud, repsekteeritud ja isegi kuulus, vallandas tema enda ülikool ilma teadusliku või ühiskondliku töö panust kordagi arvesse võtmata. Ilma, et ta oleks ühtegi tõsist kurja tahtega tegu teinud. Kui siis oli osaline kõmutekitanud jama tekkimises, kuid seda eesmärgiga Eesti riiki ja teadust edendada ja arendada, mitte talle teadlikult kahju teha.