GALERII Päikeseline kontsert «Laulud sõdurile» toimus koos eriliste külalistega

Elu24
Copy

5. juunil toimus heategevusliku kontserdi «Laulud sõdurile» salvestus, kus armastatud lauljad avaldasid tänu meie riiki kaitsvatele meestele ja naistele Eesti Sõjaväeorkestri saatel. Kontserdil osalesid teiste hulgas Eesti Vabariigi president abikaasaga, president Kersti Kaljulaid, kaitseminister Hanno Pevkur, kaitseväe juhataja Martin Herem, liitlasvägede esindajad ja paljud teised. Kontsert on eetris 17. juuni õhtul Kanal 2-s ja Postimehe veebis.

Kaitseväe juhataja ettepanekul astusid kontserdil üles Euroopa kõige kuulsamad hiiu kandle mängijad ehk ansambel Puuluup. Esmakordselt laulsid duetti palavalt armastatud Ivo Linna ja võimsa häälega Alika loos «Tuulevaiksel ööl». Üles astusid ka Eestit kõige rohkem Eurovisioonil esindanud lauljad Kaire Vilgats ja Dagmar Oja ehk Suured Tüdrukud, kes esitasid võidupala «Everybody» ning muusikud Ott Lepland ja Tanja. Segakoor K.O.O.R. tegi publiku südame härdaks palaga «Lendab mesipuu poole» ning lauljate ühine lõpulugu «Tuhat tänu» tõi nii mõnelegi publikus viibijale pisara silma.

Ühise õhtujuhtimise debüüdi tegid särav Ines ja haarav Kristjan Gold. Lauljaid saatis Eesti Sõjaväeorkester dirigent Teet Raiki juhatusel. Kontserdi lavastaja oli Veiko Tubin ja muusikaline juht Peedu Kass.

Kontserdiga kogutud annetustega toetab Carolin Illenzeeri Fond raskelt vigastatud või teenistuses langenud kaitseväelaste laste haridusteed ning huvitegevust. Fondilt saavad toetust 72 last, sest neil lastel on üks vanematest langenud või haavata saanud Eesti kaitseväe teenistuses. Tänavu toimus kontsert esmakordselt Kaitseväe peastaabi territooriumil, kus oli muusikalisest peost osa saamas ka 400 ajateenijat, liitlaste esindajat ja külalist.

Kontsert jõuab publikuni 17. juuni õhtul kell 20.00 Kanal 2-s, online-ülekandena Postimehe veebis ning seda kuuleb ka Kuku Raadio vahendusel. 

Carolin Illenzeeri Fond on saanud oma nime 2005. aastal välismissioonil Iraagis langenud vanemveebel Arre Illenzeeri tütre Carolini järgi. Toona hakkasid veebel Illenzeeri kaitseväelastest sõbrad perekonda toetama ning loodi fond aitamaks sarnasesse olukorda sattunud peresid.

Oma panuse saab anda Carolin Illenzeeri Fondi helistades aastaringselt avatud annetusnumbritele:

900 6705 – 5 eurot

900 6715 – 20 eurot

900 6735 – 50 eurot

Ja fondi pangakontole:

SA Carolin Illenzeeri Fond

IBAN: EE687700771001314163

Tagasi üles