Meie oleme harjunud, et kandidaadid jaotavad profilt žongleerides pastakaid, bülletääne ja kõike muud ebavajalikku, aga Rannapi jutus otsustati viga parandada nii, et kinnitatakse suusad alla ja hakatakse meeleheitlikult mööda rajooni paarutama ning agitatsiooni tegema, enne kui vale välja libiseb.
"Kõigepealt laseme paar korda alevi vahelt läbi," ütles Eimar, kui agitatsioonimundrid selga aeti. "Siis nad näevad, et brigaad on tõesti olemas."
Mitu tundi sama kõne
Edasi kiskus asi jälle pekki, kuna kõnemees Kusti oli liiga hea. Juba esimese peatuse ajal, kus seltskond oli ükshaaval oma rinnale kinnitatud sõnad ära möiranud ja koostanud sellega röögatuse "Kõik 12. veebruaril ENSV ülemnõukogu valimistele", kukkus Kõne-Kusti ohjeldamatult mölisema ja jahvatas küll ülemnõukogu saadikukandidaatidest, küll ülemnõukogu töö korraldusest, küll valimistest nüüd ja varem.
Juba esimese peatuse ajal, kus seltskond oli oma rinnale kinnitatud loosungi ära näidanud, kukkus Kõne-Kusti ohjeldamatult mölisema.
Majaperemees kiitis valimisplära kuulates ja piipu luristades: "Einoh! Selle poisi kooliraha pole kaduma läinud. Justament."
Esimeses majas kulus tund ja 20 minutit, mis tähendas, et 400 inimese agiteerimisest tõotab saada suur probleem. Edasi piirdusid posid sellega, et suusatasid majast majja ja karjusid lihtsalt ""Kõik 12. veebruaril ENSV ülemnõukogu valimistele" – ning lendasid kiirelt edasi.
Rannapi loo moraal oli selles, et direktor sai valele ikkagi jälile, aga kuna kutid lubasid hoolsalt hommikust õhtuni agiteerides mööda rajooni suusatada, siis nad karistada ei saanud.
Neile muudkui räägiti: "Ega siin majas oleks niigi valimiste päeva unustatud, aga eks ta nüüd seisa veel paremini meeles."
Meie kandidaadid on ilmselt kõik Rannapit lugenud, selge see. Valimisnädalal suusatatakse mööda kodumaad ringi ennast, jõudu ja tervet mõistust säästmata.
Tõsi, kedagi meie tänastel kandidaatidel karta pole, aga ikkagi meenutab toimuv Rannapi lugu "Agitbrigaad suuskadel", mis kõigile rajoonielanikele valimissõnumi koju kätte tõi.