ESMASPÄEVAL «KUUUURIJAS» Maaelu idülli otsima läinud linnapere peab rinda pistma reostunud vee ja külajoodikutega (12)

Elu24
Copy
Foto: Kuvatõmmis saatest

Esmaspäeval on «Kuuuurija» Räpina vallas Võõpsu külas kajastamas keerulist olukorda, kuhu on sattunud sinna poolteist aastat tagasi kolinud noorpere. Lisaks tervisele ohtlikule joogi- ja tarbeveele häirivad väikeste lastega peret kohalikud joodikud. 

«Kuuuurija» saatejuhi Katrin Lustiga võttis ühendust perekond, kes kolis poolteist aastat tagasi Tartu linnast Võhandu jõe äärde pisikesse Võõpsu külla. Anneli ja Kalle (nimed muudetud) unistus väikelastega idüllilisest maaelust purunes aga peagi ning maale kolinud noorpaarile said osaks takistused, mida nad ei oleks osanud unes ka näha.

Anneli sõnul ei käi jutt lihtsalt nädalavahetuse napsitajatest, vaid olukord on hullemast hullem. Aga enne veel kui Anneli pere kohalike Võõpsu joodikutega kokku puutus, niitis neid jalust veelgi tõsisem mure – külas ei ole puhast vett.

Juba ligi aasta aega on meedias räägitud sellest, kuidas Võõpsu aleviku inimesed on hädas reostunud kaevuveega. Esimesed, kes sel teemal avalikult kisa tegid, olidki Anneli ja Kalle, kes on tänaseks jõudnud selle teemaga ka kohtu ukse taha. «Oleme vee eest võidelnud üheksa kuud ja see on meile maksma läinud juba 8000 eurot.»

Anneli sõnul on tema abikaasal kõlbmatust veest diabeet tekkinud ja kohalikust vallast abi pole loota. «Kohalikud alkohoolikud häirivad meid isegi vähem kui teadmine, et oleme abitud ja täiesti üksi oma muredega,» sõnab Anneli saates.

Lisaks stressi tekitavale vee probleemile ei lase kohalikud joodikud väikelastega perel rahus elada. «Igal hommikul tõmbad ruloo aknalt eest ära ja vaatad – joodik roomab, urineerib, viskab suitsukonisid, kõnnib mööda minu aeda.» Pere sõnul roomasid joodikud enne aia paigaldamist lausa koduhoovis akna taga. «Sellist asja ei peaks keegi nägema, ei alaealine ega täisealine,» lisab Anneli.

Anneli räägib, et on selgitanud murettekitavat olukorda ka Räpina vallale, aga on saanud sealt verbaalselt vastu vahtimist. «Minu mehele ütles vallavanem, et siin Võõpsus elavad lollid ja väga madala haridustasemega inimesed, et neile ei olegi vaja igasuguseid asju.»

Millist lahendust pakub vald vee ja joodikute probleemile, selgub «Kuuuurijas» esmaspäeval kell 20.30.

Kommentaarid (12)
Copy
Tagasi üles