ELU KESET VETT Tuuli Roosma pere seikleb uppuvas linnas ning läheb kaks ööd-päeva kestvale reisile ülerahvastatud laevas

Triin Roos
, Elu24 reporter-toimetaja
Copy
Tuuli Roosma pere Indoneesias veeturul.
Tuuli Roosma pere Indoneesias veeturul. Foto: Kanal 2

Tuuli Roosma külastab koos perega Indoneesia pealinna Jakartat, mille saatuseks on vajuda mere alla. Juba ehitatakse uut pealinna väherahvastatud Kalimantani saarele, mille hõimud on tuntud inimeste peade küttimise poolest. Ka reisiseltskond asub Kalimantani poole teele, veetes kaks päeva ja kaks ööd ülerahvastatud jõelaevas, mis aina inimesi vahepeatustes juurde võtab. 

Seekordses «Meie aasta Indoneesias» saates lähevad Tuuli RoosmaArbo Tammiksaar ja nende kaks teismelist poega Andres ja Kristjan Indoneesia pealinna Jakartasse, mis on juba suures osas vee all. Uppumast hoiavad seda hiiglaslikud tammid. Ennustuste kohaselt peaks Jakarta aastaks 2050 olema tervenisti allpool merepinda. Seega plaanitakse kolida kogu pealinn väheasustatud Kalimantani saarele. 

Indoneesia on maailma suurim saareriik, kus elab 277 miljonit inimest. Siinne keskne saar Jaava on maailma üks tihedamini asustatud piirkondi. Jaava saarel asub ka Indoneesia pealinn Jakarta, mis on kuulus maailma kõige suuremate ummikute poolest. See on ka maailma kõige suurem vajuv linn. Linna põhjaosas, kus Tuuli oma perega peatub, vajub linn kuni 25 sentimeetrit aastas. Seega nelja aastaga vajub linn meetri võrra. Linna kaitsevad suured tammid, kuid need sageli lasevad vett läbi või purunevad. Tänaseks on juba 40 protsenti Jakartast allpool merepinda. 

Tagasi üles