«See hais on võigas!» Poleemika Nõmme krematooriumi ümber ei vaibu (3)

Ketlin Kruse
, reporter
Uuendatud 21. mai 2024, 18:16
Copy
Foto: Erakogu

Ehkki poleemika Valdeku krematooriumi ümber on kestnud aastaid ja jõudnud tänaseks kohtu lauale, siis must suits krematooriumi korstnast aina tõuseb. «Selle haisu tundmine on võigas...» nendib Valdeku krematooriumi lähistel elav nõmmekas.

Krematooriumi omanik märgib, et õigusaktides sätestatud saastetaset ei ületata ning lõhnahäiringuid ei põhjustata. Lisaks konkreetsel päeval, mida foto kajastab, tuli korstnast musta tossu, kuivõrd testiti ahju töötamist ning tekitati õliga leotatud papitahvlitega meelega suitsu, mis võigast haisu ei saanud omaniku väitel tekitada ning tuhastamisprotsessi käigus sellist suitsu korstnast ei tõuse.

Nõmme elanike kogukonnagrupis on taas tõstatatud teema kurikuulsa Valdeku krematooriumi ümber. «Paarsada meetrit eemal elumajad ja lasteaed, kus kevadel mõnus õues mängida,» jagab Nõmme elanik mõned päevad tagasi klõpsatud fotot musta suitsu välja ajavast krematooriumi korstnast. 

Kui mõned kodanikud viskavad kommentaariumis nalja «Grillihooaeg on alanud» ja «Jälle unustati kummikud jalga...», siis nii mõnelgi kodanikul on pidevalt suitsev krematooriumi korsten vastukarva. 

Tagasi üles