Aga vabandage väga, kes siis toimetab riigikukutamise asjus niimoodi, et paljad kerad pükste aukudest välja tolgendavad? See, mu armsad, on juba meeldejääv tunnusmärk, mille järgi iga loll tänaval ära jagab, et kannäe, see on ju see paljaste munadega revolutsionäär Viktor, kes seal trotuaari peal patseerib. Isegi KAPO saab kohe pihta. Kapo nabiski kõikuvate kelladega Kingissepa 1922. aasta kevadel kinni ning lasi antisanitaarse mehikese Ülemiste järve kaldal hommikuse linnulaulu saatel maha. Kingissepa ainsaks töövõiduks jäi see, et tema järgi nimetati ümber üks ilge urgas Venemaa territooriumil, midagi vildaka väikelinna ja kuivpeldiku vahepealset, mida enne Jamburgiks kutsuti. Iroonilisel kombel jõudis palja tilliga Viktor surnud peast vaimselt ka koju Saaremaale ning tema perenime hakkas kandma Kuressaare mõttetu väikeküla.
Revolutsioone korraldavad enamasti entusiastid, kes on lihtsalt napakad, päris ära keeranud, või kes muidu niisama päevast päeva õllekas vedelevad ning tahavad uusi väljakutseid proovida.
Kunagi liikusid isegi jutud, et lapilise peakoluga Gorbatšov lasi õllekad sööklateks taguda just seetõttu, et kartis neist urgastest revolutsiooni kerkivat.
Adolfit mäletate, noored ajaloohuvilised? Käis kunstikoolis ja mäkerdas akvarellidega, aga kuna keegi ei saanud aru, mida ta valmiskäkitud pildi peal kujutas, hakkas paljulubav kunstnik tasapisi solvuma. Solvumine kasvas üle kibeduseks, aga kibedus üle raevuks ja raev veendumuseks, et pööbel on imbetsillide kamp, kes tuleb kukutada ning selle asemel kehtestada tunnustamata kunstnike diktatuur – nagu ta ise, Goebbels, Himmler ning muud intellektuaalid, keda senini vaid kaikaga vastu pead oli pekstud. Ja nagu ikka, alustati revolutsiooni taaskord õllekast.
Kunagi liikusid isegi jutud, et lapilise peakoluga Gorbatšov lasi õllekad sööklateks taguda just seetõttu, et kartis neist urgastest revolutsiooni kerkivat. Revolutsioon tuli ikkagi, aga selline imelik: õllekatest väljusid nõukogude kodanike ehmatuseks eesti laule undavad tahmased kaabude, mulgi kuubede ja traktoristivuntsidega tondid ning võtsid riigi endale. Selliseid revolutsioone annab üles lugeda poole käe näppudel!