"Oot? Kas sa ei mõtlegi seda Herberti kõrtsi, vaid hoopis seda osariiki USA vä?"
Kui kohale jõudis, et Iff tahtis oma mänguga puhvetit päästma tulla, siis ajas see kõiki hüsteeriliselt naerma. Aga tegelikult näitab muidugi Iffi kohta palju. Kes meist viitsiks nii abivalmis olla, vastake ausalt, ah?
Neoonsärgi raske saatus
Igal juhul – Kanal 2 kuulis, et põhiliseks saatejuhiks saab Iff, eraldati meile kohe ilma vingumata raha, meie haarasime kaasa kaameramehe Manfred Vainokivi, lisaks Herbertile, kes maršruudi paika loksutas, veel igapäevase toimkonna: Marek Reinaas, Tiina Ilsen, Katja Koort, Silja Mägi, Marju Lepp ja muidugi Iffi vahva abikaasa Imbi. Ja see täiesti totraks, põnevaks, ootamatuks ning naljakaks osutunud reis algas.
Kui ma stsenaariumit kribasin, otsustasime Iffiga kohe, et saade räägib sellest, kuidas Iff oma muusika juuri otsib: rokenrolli, bluusi ja jatsu omi. Ja teeb sarja lõpuks ka oma laulu, mille mina kirjutan.
Iffi muusika ongi Ameerikast, muidugi peab ta oma juuri sealt otsima.
Iff pajatas, silmad peas põlemas nagu jahtipidaval kullil: "Ja siis, aastal 1963, tuli juba Beatles. Me ei saanud alguses aru, mis toimus. Aga Beatles ja Rolling Stones olid kaks sellist vältimatut bändi. Ja see oli ikka murrang, pauk, kui see tuli. Kõik need juuksed, moed ja värgid. No palju me saime kaasa minna… Mina omasin juba moeröögatust! Nailonsärki! Läksin selle särgiga pinginaabri ja kaaskitarristi sünnipäevale. Olin siis 17. Ja siis me jõime Lõunamaiste likööri, mis oli hea magus, aga tegi täiesti purju. Jäin õue peale magama ja see nailonsärk oli pärast täiesti roheline!"