Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

Galerii: Teletorn on taas avatud!

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Toimetaja: Elu24
Copy

Alates homsest, 5. aprillist on kõigil uudishimulikel võimalik külastada taas Tallinna Teletorni, millest on nüüdseks saanud elamuskeksus kogu perele. Täna avas torni pidulikult majandus-ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

«Tallinn vajab külaliste jaoks atraktiivseid turismiobjekte, mille sünni eelduseks on väärikas ajalugu ning sisuline kaasaegus,» sõnas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

«Teletorni muudab eriliseks, et praktilise väärtuse kõrval on ta oluline vaatamisväärsus ning tänu uuele ekspositsioonile ka tegevusvaldkonnas hariv teabekeskus.»

«Teletorn on Eesti innovatsiooni sümbol, mis kinnitab meie soovi rohkem saavutada nii oma vormilt kui ka uuenenud sisult,» märkis Teletorni juhataja Riina Roosipuu.

«Uuenenud Teletorni 21. korruse futuristlik näitusesaali interaktiivne ekspositsioon annab ülevaate eestlaste saavutustest maailmas – meil on peale Skpye’i ja Minoxi veel palju muudki põnevat, millega eestlased on hakkama saanud. Ekraanidel tutvustatakse ligi 20 erakordset leiutist või fenomeni, mille järgi Eestit ka mujal maailmas teatakse.»

«Korrus ülevalpool on legendaarne brasserie & restoran Teletorn, kus Eesti kõrgeimas restoranis saab keha kinnitada ning nautida vaadet, mida saab vaatlusekraanide abil võimendada – lisaks suurendusele näeb ekraanidelt, milline linn ühel või teisel ajahetkel oli,» selgitas Riina Roosipuu.

«22. korrusel asub väliterrass ning seiklusjanustele on põrandasse ehitatud aknad, mille all haigutab 175 meetrit tühjust.»

«Palju oleme mõelnud noorte peale – ekskursioon Teletornis või osalemine Teletorni haridusprogrammis aitab rutiinsed koolitunnid elamuseks muuta,» märkis Teletorni turundusjuht Viktoria Toompere

«Uued mängulised multimeedialahendused, võimalus saata oma sõbrale teletervitus, katsetada põrandaakendel oma kõrgusetaluvust või lustida kord kuus lastehommikutel – kõik see paneb laste silmad särama. Teletorni telestuudios saab teha videotervituse ning saata selle kas või teisele poole maakera. Teine korrus on Teletorni-teemalise näituse päralt ning seejärel võib astuda kiirlifti, mis viib 49 sekundiga 170 meetri kõrgusele.»

Kõik Teletorni külastusruumid on ratastooliga ligipääsetavad, v.a 22. korruse väliterrass.

Maist septembrini on teletorn avatud turismikeskusena iga päev 10.00-19.00, kohvik 23.00ni. Teletorni parklas on 5 kohta turismibussidele ja 60 sõiduautole. Teletorni pääseb linnabussiliinidega 34A, 38, 49 ja 288.


 

Tallinna Teletorn on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana.

Teletorni renoveerimist toetasid siseministeerium ja EAS riikliku tähtsusega kultuuri- ja turismiobjektide väljaarendamise meetmest, kaasrahastas Euroopa Regionaalarengu Fond. Teletorni renoveerimise kogumaksumuseks kujunes 6,6 miljonit eurot. Külasta Teletorni Facebooki lehekülge https://www.facebook.com/#!/teletorn

 

Ühtlasi hakkavad koostöös Jazziliiduga toimuma suvel Teletornis Jazziõhtud (avamine 15. juuni) ja ekstreemspordihuvilistele on teletorni sünnipäeva ajal (11-13. juuli) võimalik vaatama tulla ka maailmas tuntud B.A.S.E Jump hüppajaid .

Teletorni taastamine võttis aega ligi viis aastat ja läks maksma 6,6 miljonit eurot.

Vaata pilte!

Märksõnad

Tagasi üles