Briti rokklegend Manic Street Preachers esineb Õllesummeril

Manic Street Preachers(UK)

FOTO: Jelena Rudi

Rokkmuusika ikoon Manic Street Preachers esineb reedel, 6. juulil Õllesummeril. Festivali teised peaesinejad on disko suurnimi Alphaville ja popmuusika supertäht Mika. Üks kallimaid ja kauaoodatumaid briti rokksümboleid Manic Street Preachers esineb esimest korda Eestis oma Euroopa tuuri raames.

Walesist pärit alternatiivse roki üks teerajavamaid bände läheb aprillis esimest korda peale kümneaastast pausi suurele turneele. Tohutu fännibaasi ja kriitikute suure poolehoiuga pärjatud Manic Street Preachers üllitas eelmise aasta lõpus 38 lauluga valiku oma parimatest lugudest.

Manic Street Preachers tõusis esile 1992. aastal glämmi- ja punkimagoga ning uue alternatiivse rokkpõlvkonna sõnumiga meeleheitest ja võõrandumisest. Nende esimesed plaadid «Generation Terroriste» ning melanhoolne ja grungelik «Gold Against the Soul» tagasid neile juba karjääri alguses suure järgijaskonna.

Masside tähelepanu tõmbas «Manicule» 1994. aastal raju esinemine briti ülipopis telesaates Top of the Pops, kus bändi liider James Bradfield kandis terroristi näokatet. Telejaam BBC jaoks oli taoline punk-revolutsioon tol ajal suur skandaal.

1995. aastal jäi päevapealt kadunuks bändi kitarrist Richey Edwards. Müsteerium on tänapäevani jäänud lahenduseta. 2008. aastal kuulutas Edwardsi pere ta surnuks.

Esimesed suured tunnustused tulid bändile albumiga «Everything Must Go», millega kaasnes parima albumi Mercury auhind ning BRIT Awardsi võidud parima bändi ja albumi kategooriates.

Ülemaailmse tuntuse saavutasid „Manicud“ 1998. aasta albumiga, mille kroonjuveeliks said hittsinglid «If You Tolerate This Your Children Will Be Next» ja «You Stole the Sun from My Heart».

2001. aastal oli Manic Street Preachers esimene tuntud lääne rokkbänd, kes esines Kuubas ning kohtus president Fidel Castroga.

Ka «Manicu» viimastel aastatel ilmunud albumid on saanud kriitikutelt üksmeelselt palju kiidusõnu. Nii album «Send Away the Tigers», «Journal for Plague Lovers» ning «Postcards from a Young Man» tõestavad bändi kõrgele jäänud taset tänapäeva rokkmuusikas.

Manic Street Preachers on katsetanud oma pika karjääri jooksul ka teiste artistide lugudega. Muuhulgas töötlesid nad hullumeelseks punk-rokiks Rihanna superhiti «Umbrella».

Eesti suurim vabaõhufestival Õllesummer toimub 4.-7. juulini Tallinna Lauluväljakul. 2012. aasta peaesinejad on disko superstaar Alphaville 4. juulil, popsensatsioon Mika 5. juulil ning briti rokklegend Manic Street Preachers 6. juulil.

Festivalil esineb ligi 100 artisti kokku kuuel eri alal. Õllesummerist võtab osa Tivoli suurim atraktsioonipark. Kinnitamisel on eesti tippartistide erikontserdid ning festivali muu meelelahutusprogramm.

Tagasi üles