Selgusid Eesti muusikaauhindade gala esimesed esinejad

Elu24 muusikatoimetus
Copy
Alika, NOËP, Bedwetters, Marju Länik.
Alika, NOËP, Bedwetters, Marju Länik. Foto: EMA pressimaterjal / Elu24 kollaaž

1. veebruaril Unibet Arenal toimuva muusikute aastasündmuse Eesti Muusikaauhinnad 2024 esimesed esinejad on ALIKA, Bedwetters ja NOËP. Lisaks astub suure erinumbriga üles «Panus Eesti muusikasse» auhinna saaja Marju Länik.

Tänavustel muusikaauhindadel enim nominatsioone kogunud ALIKA-l on seljataga väga töine ja tegus 2023. aasta, mil tema unistuste elukutse tegi ta iga päevaga õnnelikumaks. «Võimalus Eesti Muusikaauhinnad 2024 galal esimest korda lavale astuda tähendab mulle seda, et ma teen enda karjääris kõik õigesti. Inimesi Eestis kõnetab mu muusika ja mina kui artist ning loodetavasti ka kui inimene. Te näete mind laval säramas igas aspektis ja tuleb kindlasti üks mu lahedamaid esinemisi,» õhkas ta.

Nelja nominatsiooniga Bedwettersile on esmakordne galal esinemine peale edukat aastat suure töö kulminatsioon ja autasu iseeneses. «Muusikaauhindadel saavad esineda artistid, kellel on olnud edukas aasta. Kui meid sinna kutsutakse, siis see tähendab, et meie asja on märgatud. See on meie jaoks suur tunnustus, mida me ei võta kergekäeliselt. Meie lavanumbris on pinget, põnevust ning ootusärevust – seda kõike korraga ja harmooniliselt,» kutsub bänd fänne kohapeale sõud nautima tulema.

Kuigi NOËP on galal esinemas kuuendat korda (sh Tenfold Rabbitiga), ei võta ta suursündmusel esinemist üldse iseenesestmõistetavalt: «See on alati suur rõõm! Muusikaauhindadel ülesastumise võimalus on ikkagi privileeg ja see tähendab ka seda, et järelikult on eelneva aasta sees antud album, neljateistkümne tuhande inimesega staadionikontsert, paljud siin ja mujal festivalidel esinemised ning Tartu2024 ametliku hümni kirjutamine inimestele korda läinud. Sel aastal tuleb etteaste hoopis teistmoodi kui mul tavaliselt on,» avaldab ta, kuid jätab edasise hetkel saladuseks.

Täiendavad esinejad avalikustatakse peagi. 

Eesti Muusikaauhinnad 2024 võitjad selguvad 1. veebruaril Unibet Arenal suurejoonelisel galal. Eesti muusika aastasündmusel tunnustatakse Eesti silmapaistvamaid muusikatootjaid, esitajaid ja autoreid, andes välja 20 auhinda, millest 18 võitjad valis 160-liikmeline muusikaekspertidest koosnev žürii.

«Panus Eesti muusikasse» auhinna saaja valis Eesti Fonogrammitootjate Ühing. Rahval on võimalik oma lemmik aasta artist valida 18. jaanuaril algavas rahvahääletuses, mis avatakse www.sky.ee portaalis.

Auhinnatseremooniast teeb 1. veebruaril otseülekande Kanal 2 algusega kell 19.30.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles