«SÜDAMESOOV» ⟩ Pere, kelle unistus oma majast päädis kodurõõmu asemel leina ja külma ulualusega

Elu24
Copy
Foto: Kanal 2

Kanal 2 saates «Südamesoov» räägib oma loo kolme lapse ema Kerli, kelle pere unistas oma kodust juba aastaid. Kui nad eelmisel aastal lõpuks oma Jõgevamaa majja kolisid, pakkus elu neile aga kõike muud kui kodusoojust. Majja tulid hoopis lein ja külm, mida alati teistele abiks olev tubli pere polnud kuidagi ära teeninud. Vaata ka klippi saatest!

Kerli on noor suure pere ema, kelle jaoks on viimane aasta toonud kurbust ja katsumusi rohkem, kui keegi peaks taluma. Eelmise aasta sügisel arvasid Kerli ja ta abikaasa Raidar ning nende kolm vahvat last, et viimaks on täitumas nende unistus päris oma soojast kodust, kus on ruumi ka Kerli vanematele. Kuid selgus, et ees ootasid hoopis katsumused kogu pere jaoks.

Veidi enne majja kolimist tuli välja, et Kerli emal on viimase staadiumi sooltevähk ja ta vajab pidevat hoolt. Keemiaravi mõjus ema enesetundele rängalt ja lootus kippus kustuma. Samal ajal hakkas ilmnema, et maja, mille pere oli ostnud heas usus kõrge hinna eest ja aasta ringi elamiseks, ei pea soojust peaaegu üldse, hoolimata pealtnäha äsja renoveeritud ilmest. Ahjudest oli vähe abi, sest soojust salvestavat pinda oli vähe ja küttekollete seisukord polnud kiita. Kogu pere pidi talve veetma majas, mille vannitoas ei tõusnud temperatuur kuidagi üle 10 kraadi ja toad olid igal hommikul vaid mõned kraadid soojemad.

Ema haigus süvenes ja ta suri keset kõige külmemat aega, jaanuari alguses. Kuigi muret oli endiselt palju, otsustas Kerli korraldada Vähiravifondi Kingitud Elu toetuseks kodukohviku, millega ema mälestada. Lisaks sellele oli ta koroonapandeemia alguses esimeste seas, kes organiseeris meditsiinitöötajate raske töö toetuseks toitu.

Kuid uuele talvele vastu minnes on pere väljavaated nukrad, sest eelmise külma katsumused on veel eredalt meeles.

Vaata klippi saatest!

«Südamesoov» on Kanal 2 ekraanil täna kell 20.30.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles