KLIPP ⟩ Kettaheite legend Gerd Kanter avab saates «Öökülaline» oma kodu ukse

Elu24
Copy
Gerd Kanter ja Mart Normet.
Gerd Kanter ja Mart Normet. Foto: Kanal 2

Täna kell 20.30 jõuab Kanal 2 ekraanile persoonilugude saatesarja «Öökülaline» uus osa, mis viib vaataja rahva suure sangari Gerd Kanteri ja tema pere koju. Muu hulgas selgub saates, kuidas on kettaheitja kohanenud tavaeluga pärast tippspordist loobumist.

Olümpiavõitja ja maailmameister Gerd Kanter on suurte tegude mees. Tal on ette näidata koguni 11 tiitlivõistluste medalit, 19 suurvõitu ja mitu aasta parima sportlase tiitlit. Viis aastat tagasi lõpetas ta Berliinis oma võistlustee ja sukeldus tavaellu.

Kuidas oli rahva suurel kangelasel, tippude tipul naasta tavaellu ja millised on Gerdi päevad nüüd, kui kogu elu ei ole enam rangelt planeeritud ja eesmärk nii ühene?

Millest unistab spordisangar täna, kui kõik on justkui saavutatud?

Mart Normet läheb öökülaliseks Gerdi, tema abikaasa Liina ja poeg Kristjani kaunisse Tallinna koju. «Gerd Kanteri puhul huvitab mind kindlasti see, kuidas tulla maailma tipust ära nii, et motivatsioon ei kaoks,» sõnab saatejuht Mart Normet. «Iga «Öökülalise» saade üllatab alati mind ennastki, mis teebki selle protsessi väga põnevaks,» lisab ta.

Millise inimliku nõrkusega peab Gerd rinda pistma ja millega ta asendab isiklikke sportlikke eesmärke? Milline on Liina ja Gerdi pika kooselu valem? Mida Kanterite peres hommikuks süüakse, milliseid raamatuid loetakse ja kuidas Gerd treenib oma õpilast, 2022. aasta kettaheite maailmameistrit?

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles