E, 4.12.2023

NÄDALAPROGNOOS ⟩ Nädal võib tuua takistusi ning lõppeb segadust külvava täiskuuga

Margit Korbe
, astroloog
Facebook
Comments
Saabuv täiskuu toob kaasa udupilve, millest väljume muutunud arusaamistega.
Saabuv täiskuu toob kaasa udupilve, millest väljume muutunud arusaamistega. Foto: Shutterstock

Sellised on planetaarsed ühismõjud, mis saadavad meid kuupäevadel 20.–26. november 2023. Loe lähemalt, mida nädal toob.

See nädal toob kaasa taas mõned keerukamad taevaseisud, mille peamine eesmärk on meid testida. Päike ja Marss jõuavad koos Skorpionist Amburisse, mis tavaliselt tooks kaasa entusiasmi, kõrget lendu ja huumorit, kuid seekord satuvad mõlemad kohe pingenurka distsiplineeriva Saturniga. Enne, kui saame vapralt edasi rutata, tuleb ületada mingid takistused, piirangud ja raskused - on vaja võtta vastutus.

Samal ajal läheneb kuutsükkel täiskuule Kaksikutes, mis saabub küll alles järgmisel esmaspäeval, kuid energia kulmineerumist kogeme juba alates reedest. Kuna saabuvat täiskuud valitsev Merkuur jääb samal ajal täpsesse pingenurka Neptuuniga, toob täiskuu kaasa mingisuguse segaduse kommunikatsioonis.

Samuti võivad ilmuda välja varjatud asjaolud, kuna Neptuun lahustab barjäärid, mille taga infot on hoitud. Tulemuseks on aga mingisugune segadus või pettumus. 

Üleüldse võib see nädal teha meid oma eesmärkide ja soovide suhtes kahtlevamaks, kuid nagu eespool öeldud - see on test. 

Planeediseisud nädalapäevadel

Esmaspäeval viibib Päike sekstiilis Pluutoga, andes meile jõudu oma valitud teel ja suunal. See seis innustab ka sügavamale iseendasse puurima, et mõista oma tegelikke vajadusi ja soove. Mõned inimesed võivad selles mõjus aga liigselt oma egole toetuda. Teades, et kohe saabub ka pingenurk Saturnilt, ei tasu praegu mingeid olukordi ega iseennast üle hinnata, kuigi hetkel võib tunduda, et meil on see võim.

Teisipäeval liigub Merkuur trigoonis Chironiga, soosides igasugust teraapilist kommunikatsiooni ning ka töökaaslaste ja sõpradega nendest muredest rääkimist, mida oleks vaja lahendada. Näeme iseenda ja teiste haavatavusi selgemalt ning see aitab olla mõistvam. Ainult mõned inimesed võivad seda seisu kurjasti ära kasutada ning teisi haavata, kuid üldiselt on selle eesmärk valukohale tervenduse leidmine ning eriti läbi suhtlemise. 

Kolmapäevööl jõuab Marss sekstiili Pluutoga, ent tunneme seda kindlasti juba ka teisipäevaõhtul. See seis tõstab füüsilist ja seksuaalset energiat ning lisab kindlameelsust oma tahte teostamisel. Jällegi tuleks siin olla ettevaatlik ja oma tahet ning egot ka mingil määral vaos hoida. Ent tõesti selles mõjus on võimalik päris palju korda saata ja ära teha, eriti kui tehakse midagi sellist, mis tõeliselt motiveerib ja kirge sütitab. Siis ollakse peatamatu.

Kes on tundnud viimasel ajal palju füüsilist nõrkust, võib oma jõuvarud taastada. Ent sekstiil viitab võimalusele - kui jääda koju pikutama, siis midagi ei muutu. Kes võtab ohjad enda kätte, see võidab.

Kolmapäeval jõuab ka Päike Amburisse ning samal ajal Veenus täpsesse opositsiooni Chironiga. Siin on toimumas tõesti suunavahetus (suurest sügavusest Skorpionis suurde kõrgusesse Amburis), kuid millegipärast toob «muutuv ilm» kaasa südamevalu või avab südamehaava suhetes. Tulevad esile olukorrad, kus me tunneme, et pole piisavalt head - kas siis iseenda või kellegi teise jaoks. Lahendamata suhteprobleemid tõstavad pead. Teadlikumad inimesed oskavad pöörata selle kogemuse tervenemiseks, mis toob kaasa rohkem lähedust.

Neljapäeval jõuab Päike kvadraati Saturniga ning see on üks parajalt piirav ja koormav taevaseis. Tundlikumad inimesed tajusid seda kindlasti juba päev või paar ette. Õlgadel lasub koorem, mida pole lihtne kanda. See nõuab pingutust. Meilt võidakse nõuda rohkem, kui suudame anda. Meid võidakse kritiseerida. Meie kaunite plaanide teostamisel võivad ilmneda väljakutsed, mis aeglustavad ja pidurdavad. Päeva lõpuks võib tekkida üksilduse- ja eraldatusetunne. See seis nõuab, et võtaksime ise enda eest vastutust.

Reedel viibib Merkuur kvinkunksis Uraaniga ning ka Marss teeb ülemineku Skorpionist Amburisse. Päev nõuab kohanemist muutuva info ja asjaoludega. Need võivad olla pisikesed tühised asjad, kuid ometi takistavad need meil voolamist. Mõistus peab olema terane ja ärkvel, siis on võimalik kiiresti kohaneda. Ei maksa oodata, et teised meiega kohe ühel nõul on.

Laupäeval jõuab ka Marss kvadraati Saturniga - takistused, aeglustumine, pidurdamine, peatumine. See seis nõuab, et võtaksime vastutuse oma tegevuse eest. On vaja strateegilisemat lähenemist ja paremini läbi mõeldud või tunnetatud samme. Saturn ei lase Amburisse saabunud Marsil lahmida. Aeg on aga hea selliseks tegevuseks, mis toimubki aeglaselt ning nõuab detailset ja pühendunud tööd. 

Siin ei ole midagi karta. Kes on õigel teel, sellele õpetab Saturn, kuidas tõhusamalt töötada. Kes on valel teel, selle tegevuse Saturn katkestab. Võib öelda, et meie tegevuskava ja -viisi testitakse siin tõsiselt. 

Pühapäeval viibib Veenus kvinkunksis Uraaniga, mis võib tuua mingil määral rahulolematust suhetes, kus rutiinid on liiga tugevad. See võib olla ka lihtsalt rahutu seis, mis tekitab segaduse oma maitse-eelistuste osas - ei meeldi üks, ei sobi teine. On vaja mingisugust vaheldust, kuid miski justkui ei paku seda. Õnneks möödub see rahutus kiiresti.

Esmaspäeval kell 11.16 algab täiskuu Kaksikutes, kuid nagu öeldud, kerivad täiskuuga kaasnevad emotsioonid juba ilmselt alates reedest. Seekord mõjutab see eriti suhtlemist, infovahetust, meie arvamusi ja seisukohti. Kuna Merkuur on samal ajal täpses kvadraadis Neptuuniga, käib meist üle udupilv, mis ühelt poolt tekitab segadust ning teiselt poolt võtab lahkudes kaasa ka mõned loorid, mis midagi meie eest seni varjasid. Nädalalõpus ilmub siin eraldi täiskuu horoskoop.

Kuu on tühikäigul

Kolmapäeval kell 17.09–19.20

Neljapäeval kell 19.40–22.29

Pühapäeval kell 23.51 – esmapäeval kell 02.40

Nendel aegadel tasub vältida olulisi algatusi ja otsuseid, kui eesmärk pole just midagi tühistada.

Siit saad teada lähemalt Kuu tühikäigu kohta!

Retrograadsed planeedid

Neptuuni retrograad lõppeb 6. detsembril.

Jupiteri retrograad lõppeb 31. detsembril.

Uraani retrograad lõppeb 27. jaanuaril.

Siit saad teada lähemalt planeetide retrograadsuse kohta!

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles