N, 30.11.2023

VIDEO JA FOTOD ⟩ Esmaspäeval «Kuuuurijas»: restoraniärimehele renditud kaunist korterist jäid mõne aastaga järele vaid riismed

Elu24
Facebook
Comments 1

Tuntud muusikaprodutsent ja meelelahutusärimees Aarne Valmis räägib esmaspäeval saates «Kuuuurija» šokeerivast juhtumist, kuidas ta üüris oma Tallinna vanalinna korteri välja restoraniärimehele Auri Martti Hakomaale. Mõned aastad hiljem oli korter aga täielikult laastatud – seinad olid täis plekke, aknaklaasid katki, mööbel lõhki ja üldpilt räpane.

Aarne Valmis on rendiäriga tegelenud juba aastaid ja tema kinnisvaraportfelli kuulub mitu korterit. Üks neist asub Tallinna vanalinnas Rüütli tänaval. Seitse aastat tagasi üüris ta selle populaarse restorani Olde Hansa omanikule Auri Martti Hakomaale. Valmise sõnul asus korterisse elama Hakomaa lapse ema Regina Koit.

Kui alguses tundus üürnik igati usaldusväärne ja maksed laekusid õigel ajal, siis aja jooksul olukord muutus. Maksed hakkasid hilinema, laekusid ebaregulaarselt ja Valmis kaalus isegi üürilepingu ülesütlemist. Omanik otsustas korterit vaatama minna ja andis üürnikule oma tulekust aegsasti teada.

Seintele oli soditud, diivanid katki kistud

Korter, mis oli puhas ja paar aastat enne üürileandmist renoveeritud, oli nüüd peaaegu täielikult hävitatud. «Praktiliselt kõik, mis sai ära lõhkuda, oli ära lõhutud. Seintele oli soditud, kleepekaid pandud, aknaklaasid olid katki, nahkdiivanid katki kistud,» kirjeldab Valmis ehmatavat vaatepilti. «Ma isegi ei oska seda seletada, mis peab inimese peas toimuma, et sa hakkad lihtsalt mööblit tükikaupa lahti harutama,» lisab ta.

«Neli last oli, aeg-ajalt läksid asjad käest, kui mina olin tööl, siis ju ei hoitud piisavalt silma peal,» räägib saates korteris elanud Regina Koit. «Teatud asjad ise amortiseerusid, näiteks vannituba kogu aeg uputas, mis rikkus parketi ära,» lisab Koit.

Valmis esitas kohtusse hagi, nõudes kahjutasu korteri korrastamiseks ja üürivõlgade katteks. Kuigi esimese astme kohtu otsus oli Valmise kasuks, otsustas Hakomaa selle edasi kaevata ringkonnakohtusse.

Jurist: üürileandja peab olema ettevaatlik

Jurist Meelis Leisi sõnul on sellised juhtumid üüriturul kahjuks üsna tavalised. «Üürileandjal on oluline olla ettevaatlik ja üürilepingusse kanda kõik olulised punktid, sealhulgas üürniku kohustused korteri korrashoiu eest,» ütles Leisi. «Kui üürnik korterit rikub, peab üürileandja olema valmis kohtusse minema, et oma õigusi kaitsta.»

Leisi sõnul on üürileandjal kohtus suured võimalused võita, kui üürilepingus on üürniku kohustused selgelt kirjas. Kõigest täpsemalt juba esmaspäeval kell 20.30 Kanal 2 saates «Kuuuurija».

Facebook
Comments 1

Märksõnad

Tagasi üles