J-K.R: Kuidas see üldse võimalikuks osutus? Rahvavaenlase poega ei tahetud?
T.P: Eino taheti küll, aga ma lihtsalt keeldusin. Ma ei läinud komsomoli pärast ka ja kui tehnikumi direktor ütles, et astuge komsomoli, siis ma vastasin, et kui lasete isa vangist koju, siis vaatame edasi.
J-K.R: Kas inimene ehitab endale ise koledusi, kui tal parasjagu sõda või muud jama käepärast pole?
T.P: Einoh, kui tal ei ole midagi halba kuskil, siis hakkab see lõputu ME TOO. See on heaoluühiskonna vesivõsu.
Seda on raske üldse ette kujutada, kuidas praegu keegi saab veel olla marksist. See on läbi proovitud, et sellest ei tule mitte midagi välja, no ei tule!
J-K.R: Et see tuleb siis ikkagi igavusest?
T.P: Vaata. Meie jaoks oli kurjus reaalne, aga ega ta ei kao ära ka heaoluühiskonnas. Ta on olemas. Ja siis tulevad fantoomid, mis on veel võimsamad. Sest reaalse kurjuse puhul on kasvõi leppimine hiljem võimalikum. Et lepivad kaks venda, kes on teine teisel pool.
J-K.R: Minu meelest näitab tänane aeg väga hästi, kui kiirelt ja tugevalt maailm võib polariseeruda. Poliitika ja veendumused ajavad sõpruse või perekonna lõhki, me oleme ka Eestis kuidagi sinnapoole teel.
T.P: Nojah, see lootus, et inimesest saab teha ingli, kui muudad välised olud heaks... Seda on raske üldse ette kujutada, kuidas praegu keegi saab veel olla marksist. See on läbi proovitud, et sellest ei tule mitte midagi välja, no ei tule!