Ning edasi: "Mis näod need on? Kas te ei oska joonistada? Minu lapselaps joonistab ka paremini!"
Või siis niimoodi: "Saksofonist noani on ainult üks samm!"
Ja lõpetuseks: "Keelata! Kõik keelata! Lõpetada see jälkus! Ma käsin!"
Siinkohal on kohe paslik meenutada, et poliitikuid-kunstieksperte leidub ka Eestis. Mõni aeg tagasi pidas ju üks EKRE liige Pärnus kunstiteadusliku kõne, millest naljahambad kohe "kus on lehm?" meemi tootsid.
Huvitaval kombel meeldis Nikitale aga USA meelelahutus, ameerika filme vahtis ta hea meelega, talle maitsesid ka seal pakutavad hot-dogid. Vaid Hollywoodis tema auks korraldatud etendus, kus vehiti kankaani tantsida, ei jõudnud Nikitale kohale, sest seelikute alt välkuvaid trussikuid pidas nõukogude asjamees ebamoraalseks.
Valges Majas toimunud õhtusöögil aga kinkis Hruštšov Eisenhowerile koopia pallikujulisest Lunik II kosmosesondist, mis jõudis esimese inimese treitud esemena kuuyle. Tegu oli trääsa näitamisega USA-le ning Nikita ironiseeris: "Ma olen kindel, et ühel päeval suudate ka teie saata raketi Kuule!"
Miks ei lasta Disniländi?
Üks anekdootlik episood aga leidis aset seoses Nikita ja disniländiga Los Angelesis.
Nikita oli üsna resoluutselt väljendanud soovi minna Disniländi, mis tekitas mõnevõrra jahmatust – mida teeb "maailma võimsaima riigi" juht laste plastmassist mänguväljakul?
Aga Hruštšov ei jätnud jura. Los Angelese politseiülem saatis Nikita saatjaile sõnumi, et visiit lõbustusparki jääb ära, kuna seal on keeruline Nikita julgeolekut tagada. Hruštšov muutus täiesti pööraseks, vehkis rusikatega ning karjus Hollywoodis, kui tühistamisest oli kuulnud: "Kas teil on seal rakettide stardiplatvormid? Milles on asi? On seal koolera või katkuepideemia? Ja ma ütlen, et ma sooviksin väga minna ja näha Disniländi. Minu jaoks on selline situatsioon kujuteldamatu!"