L, 9.12.2023

MUST TOSS JA LAIBAHAIS ⟩ Nõmmekate protest krematooriumi rajamise vastu on läinud kohalikele maksma üle 10 000 euro (1)

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
Copy
Krematooriumihoone, selle vastu protesteerivad nõmmekad ja Nõmme linnaosavanema asetäitja Kirill Klaus.
Krematooriumihoone, selle vastu protesteerivad nõmmekad ja Nõmme linnaosavanema asetäitja Kirill Klaus. Foto: Kuvatõmmised «Kuuuurija» saatest / Elu24 kollaaž

«Krematoorium võib tekitada õhusaastust, see võib langetada kinnisvara hindasid, mul elavad siin lapsed, nendel ei ole ka kodus tore olla, kui musta suitsu on õu täis,» räägib esmaspäevases «Kuuuurija» saates Nõmme elanik krematooriumihoonest, mis hoolimata kohalike vastuseisust elamupiirkonna vahetus lähedusse rajati.

Esmaspäevane «Kuuuurija» tõi ekraanile Nõmme elanikud, kes on äärmiselt rahulolematud uue krematooriumihoone pärast, mis asub nende elamupiirkonna vahetus läheduses. Konflikt linnaosa ja sealsete elanike vahel sai alguse juba neli aastat tagasi, mil hakati rajatist kavandama. Juba siis kurtsid elanikud, et krematooriumit ei tohiks ehitada nii elamurajoonide lähedale.

Toona Nõmme linnaosavalitsusse kuulunud Rainer Vakra oli kohalike elanike poolel. Tema seisukoht oli, et krematooriumi ei tohiks ehitada elumajadele nii lähedale. Nüüd, neli aastat hiljem on hoone juba valmis ja avatud alates septembri lõpust, hoolimata kohalike elanike senisele vastuseisule.

Kommentaarid (1)
Copy

Märksõnad

Tagasi üles