Alates sõprusest Elon Muskiga kuni kuulujuttudeni, et ta saatis oma habemekarvu räppar Azealia Banksile: Twitteri (uue nimega X) kunagine kaasasutaja Jack Dorsey elab huvitavat elu.
Dorseyl on olnud tormiline karjäär Californias San Francisco lahe kaldal Räniorus (Silicon Valley). Kaks aastat pärast Twitteri kaasasutamist 21. märtsil 2006 vallandati ta ettevõtte tegevjuhi kohalt, kuid ta naasis firmasse 2015. aastal. Selleks ajaks oli ta asutanud oma teise ettevõtte Square, mille ta nimetas 2021. aastal ümber Blockiks. Ettevõte osutab finantsteenuseid, kirjutab Business Insider.
Ta juhtis Twitterit läbi sotsiaalmeediaettevõtete tulise tehnoloogilise konkurentsi, andes mitu korda kongressi ees tunnistusi. 2021. aastal astus ta Twitteri tegevjuhi kohalt tagasi, julgustades samas Elon Muski platvormi ära ostma.
Dorsey jätkab Blocki juhtimist ning muutis 2022. aasta aprillis oma ametinimetuse tegevjuht Block Headiks.
Ettevõtja on aastate jooksul tekitanud omajagu poleemikat ja saanud kriitikat ning nagu miljardärile kohane, on tal vapustav maja, ta käib modellidega kohtamas ja sõidab kiirete autodega.
Mida on veel teada Dorsey karjäärist ja elust väljapool tööd?
Jack Dorsey sündis 19. novembril 1976 Missouris Saint Louisis. Ta alustas programmeerimist, kui õppis Saint Louisis Bishop DuBourgi keskkoolis.
15-aastaselt kirjutas Dorsey dispetšerite tarkvara, mida mõned taksofirmad kasutavad siiani, selgub Dorsey eluloost.
Kui ta ei käinud spetsiaalsetes elektroonikapoodides ega korraldanud oma sõpradele fantaasiajalgpalli liigat, käis Dorsey sageli punkroki kontsertidel, kuid nüüdseks on ta punkarisoengust ammu loobunud.
Nagu paljud tema tehnikamiljardäridest kolleegid ei lõpetanud Dorsey kunagi ülikooli.
Ta käis lühidalt Missouri teadus- ja tehnoloogiaülikoolis ning siirdus New Yorgi ülikooli, kuid jättis 1999. aastal üks semester enne ülikooli lõpetamist kõik sinnapaika, et keskenduda Twitteri arendamisele ja käiku laskmisele, selgub ta eluloost.
2000. aastal lõi Dorsey lihtsa prototüübi, mis võimaldas tal BlackBerry ja e-kirjade kaudu sõpru oma elust teavitada.
Keegi teine ei paistnud huvitatud olevat, nii et ta jättis selle idee mõneks ajaks kõrvale.
Umbes kaks aastat hiljem ehk 2002. aastal sai temast litsentseeritud massöör, enne kui ta siirdus jäädavalt tehnoloogiaareenile.
Ta sai tööd taskuhäälingufirmas Odeo, kus ta kohtus oma tulevaste Twitteri kaasasutajatega. Odeo lõpetas äri 2006. aastal, misjärel Dorsey pöördus tagasi oma sõnumite levitamise idee juurde ja nii sündiski Twitter.
Dorsey postitas esimese säutsu 21. märtsil 2006. aastal ning võttis lihtsa Twitteri kasutajanime Jack, mida ta pole hiljem muutnud.
Dorsey ja kaasasutajad Evan Williams ja Biz Stone ostsid Twitteri domeeninime umbes 7000 dollari eest.
Dorsey loobus oma ninarõngast, et sobida tegevjuhi rolli, olles vaid 30-aastane.
Aasta hiljem oli Dorsey Twitterist juba natuke tüdinenud. 2008. aastaks oli Williams asunud tegevjuhi kohale ja Dorsey siirdus Twitteri juhatuse esimeheks.
Dorsey alustas kohe uute projektidega. Ta investeeris Foursquare'i ja rajas finantsteenuste ettevõtte Square, mis võimaldab väikeettevõtete omanikel nutitelefoni manuse kaudu krediitkaardimakseid vastu võtta.
2011. aastal sai Dorsey esimesel Twitteri Towni Halli üritusel võimaluse intervjueerida USA presidenti Barack Obamat. Tal tuli Obamale meelde tuletada, et tema vastused ei ületaks 140 tähemärki, mis oli Twitteri tollane limiit.
Twitter läks börsile 2013. aasta novembris ja Dorseyst sai mõne tunniga miljardär.
Majandusväljaanne Forbes teatas 2014. aastal, et Dorsey vara suurus on 2,2 miljardit dollarit (2 miljardit eurot) ja 2021. aastaks oli see 12,5 miljardit dollarit (11,5 miljardit eurot).
2019. aastal selgus, et Dorsey teenis eelmisel aastal Twitteri tegevjuhi töö eest vaid 1,4 dollarit (1,2 eurot).
1,4 dollari suurune palk tähendas tegelikult Dorseyle palgatõusu, sest ta oli varasematel aastatel keeldunud igasugusest palgast.
Ta pole kaugeltki ainuke Ränioru mogul, kes on saanud kasinat palka. Mark Zuckerberg teenib Facebooki tegevjuhina 1 dollari aastas (92 eurosenti).
Dorsey ostis miljardäriks saades kolmanda seeria BMW, kuid väidetavalt ei sõitnud sellega sageli.
«Nüüd saab ta öelda: «BMW on ainus auto, millega ma sõidan, sest see on planeedi parim,» või mida iganes,» ütles Twitteri kaasasutaja Biz Stonetold 2013. aastal väljaandele The New Yorker.
Dorsey maksis väidetavalt San Franciscos El Camino Del Maris kaljunukil asuva villa eest 9,9 miljonit dollarit. Majast avaneb vaade Golden Gate'i sillale, mida Dorsey peab arhitektuuriimeks.
Jack Dorsey ütles 2018. aastal USA majandusajakirjanikule Kara Swisherile, et Elon Musk on tema lemmik Twitteri kasutaja.
Dorsey selgitas, et Musk oli oma säutsudes keskendunud eksistentsiaalsete probleemide lahendamisele ja oma mõtteviisi avalikule jagamisele.
Ta lisas, et talle meeldisid kõik need tõusud ja mõõnad, mis kaasnesid Muski kohati ettearvamatu Twitteri kasutamisega. Musk vastas, säutsus oma tänu ja kirjutas: «Twitter rokib!», millele järgnes juhuslike emotikonide jada.
Thanks Jack, Twitter rocks! 🤡😎🌪💩🔥🥜💨🍃💫🚀🥰
— Elon Musk (@elonmusk) February 13, 2019
Nii Musk kui ka Dorsey on krüptoentusiastid ja neil näib olevat omamoodi sõprus.
Dorsey on suhelnud ka teiste tehnoloogiaettevõtjatega, näiteks Mark Zuckerbergiga, kes väidetavalt veristas Dorsey jaoks kitse.
Dorsey rääkis väljaandele Rolling Stone 2011. aastal toimunud eine kohta, et kitseliha serveeriti külmalt ja ta eelistas isiklikult salatit.
Dorsey toitumisharjumused on aastate jooksul pannud kulme kergitama.
2019. aastal esines Dorsey taskuhäälingusaates, mida juhtis terviseguru, kes varem ütles, et vaktsiinid põhjustavad autismi. Dorsey ütles intervjuu ajal, et sööb argipäevadel ühe toidukorra päevas ja paastub terve nädalavahetuse. Ta nentis, et kui ta esimest korda paastu proovis, tekkis tal tunne, et tal on hallutsinatsioonid.
«See oli imelik olek. Kuid kui ma seda järgmisel kahel korral tegin, sai mulle selgeks, kui suur osa meie päevadest on keskendunud söögile, ja sain kogemuse, et kui paastuda kauem, aeg nagu peatus,» ütles Dorsey.
Ta esinemine pälvis ägedat kriitikat paljudelt, kes ütlesid, et Dorsey normaliseerib söömishäireid.
Hilisemas tehnoloogia- ja majanduskuukirjale Wired antud intervjuus ütles Dorsey, et sõi nädal aega iga päeva vaid õhtusööki.
Twitteri algusaegadel pürgis Dorsey aga ka moe etaloniks, kandes regulaarselt Prada ja Hermèsi nahktagi ja kehajoont järgivaid ülikondi, samuti Dior Homme'i püstkraega triiksärke, mis on omamoodi stiilsed.
Viimasel ajal on ta kandnud veel ägedamaid rõivaid, sealhulgas klassikalist musta kõrge kaelusega džemprit, mida eelistavad Ränioru tegelased, kunagi ka Steve Jobs.
A little tech meets fashion:
— Shelby Ivey Christie (@bronze_bombSHEL) June 27, 2019
Steve Jobs’ uniform wasn’t just an ordinary black turtle neck. His black turtle necks were always Issey Miyake. Issey Miyake actually retired this turtleneck after the death of Steve Jobs in 2011
Here’s a THREAD on how it came to be his staple👇🏽 pic.twitter.com/D3fhmxV0bR
Samuti võttis ta uuesti kasutusele ninarõnga ja on viimastel aastatel kasvatanud habeme. Tundub, et Dorsey ei hooli tänapäeval traditsioonilise juhi rollist.
Laulja Azealia Banks ütles, et talle saadeti Dorsey habemekarvu kaitsva amuleti tegemiseks, kuigi Dorsey eitas seda.
2016. aastal postitas Banks oma nüüdseks kustutatud Twitteri kontole, et Dorsey saatis talle ümbrikus oma karvu. Dorsey ütles hiljem Huffington Postile, et seda ei ole kunagi juhtunud.
Dorsey on aastate jooksul seisnud silmitsi omajagu jamadega, kaasa arvatud 2018. aastal, kui pahameelt põhjustas ta säuts puhkusest Myanmaris.
Dorsey säutsus rõõmsalt puhkusest, kui läks 2018. aasta detsembris Myanmari oma sünnipäeva tähistama, mis tegelikult oli juba novembris.
«Kui olete nõus natuke reisima, minge Myanmari,» kirjutas ta.
Myanmar is an absolutely beautiful country. The people are full of joy and the food is amazing. I visited the cities of Yangon, Mandalay, and Bagan. We visited and meditated at many monasteries around the country. pic.twitter.com/wMp3cmkfwi
— jack (@jack) December 9, 2018
See juhtus rohingjade kriisi haripunktis ja Dorseyt rünnati Myanmari ülistamise pärast. Samas süüdistati sotsiaalmeedia platvorme selles, et nad olid rohingjade vastu suunatud vihkamise õhutamise kaasosalised.
Myanmari põlisrahvas birmalased on vähemusrahvusesse kuuluvaid rohingjasid taga kiusanud ja tapnud eelkõige nende usu tõttu, nad on islami sunniidid.
Alates 2017. aastast, kui Myanmar korraldas nende vastu sõjalise operatsiooni, on rohingjad põgenenud teistesse riikidesse, eelkõige Bangladeshi, kus neid on ligi miljon.
Rohingjade sõnul on Myanmari võimud lasknud neist paljud tappa ja nende külasid maha põletanud.
Dorsey on öelnud, et tal on heast mainest savi ja ta eelistabki olla «paha poiss».
Jack Dorsey andis 2019. aastal Huffington Postile intervjuu, milles talt küsiti, kas innuka säutsuja Donald Trumpi saaks platvormilt eemaldada, kui ta kutsuks oma järgijaid mõrvama ajakirjanikku. Dorsey andis ebamäärase vastuse, mis pälvis teravat kriitikat.
Pärast intervjuu avaldamist ütles Dorsey, et ta ei hooli sellest, mida temast arvatakse. «Mulle meeldib olla avatud selle kohta, kuidas me mõtleme ja mida me näeme,» lisas ta.
Septembris 2018 grillisid USA seadusandjad Jack Dorseyt koos Facebooki tegevjuhi Sheryl Sandbergiga.
Dorseylt ja Sandbergilt küsiti Twitteri ja Facebooki valimistesse sekkumise ning sotsiaalmeediaettevõtete väidetava konservatiividevastase eelarvamuse kohta valimiste ajal.
Küsitlemise ajal jagas Dorsey Twitteris hetkepilti oma kiirenenud pulsisagedusest, mis oli näha nutikellal. Teda «kuulati üle» mitu tundi ja ta näitas, et tema pulss oli kõige rohkem 109 lööki minutis.
Dorsey andis 28. oktoobril 2020 veel kord kongressi ees tunnistusi.
Ta esines videokõne kaudu senati kuulamisel paragrahvi 230 kohta, mis on osa USA seadustest, mis kaitseb internetiettevõtteid õigusliku vastutuse eest kasutajate loodud sisu eest ning annab neile laialdased volitused otsustada, kuidas oma platvorme modereerida.
Enne istungit antud ütlustes ütles Dorsey, et paragrahvi 230 tühistamine tooks kaasa internetisuhtluse kokkuvarisemise, ja soovitas tehnoloogiaettevõtetele viise, kuidas muuta oma modereerimise protsessid läbipaistvamaks.
Ka siis seisis Dorsey taas silmitsi süüdistustega, et Twitter on konservatiivide suhtes vaenulik.
Vabariiklastest seadusandjate süüdistused keskendusid sellele, kuidas Twitter oma poliitikat jõustab, eriti sellele, kuidas on president Trumpi säutse võrreldes teiste maailma liidritega sildistanud.
Dorsey võttis seadusandjate küsimused enda kanda, kuigi ta esines koos Facebooki tegevjuhi Mark Zuckerbergi ja Google'i tegevjuhi Sundar Pichaiga.
Paar nädalat hiljem esines ta teisel ärakuulamisel koos Zuckerbergiga, seistes silmitsi vabariiklaste küsimustega, kes ei olnud rahul sellega, kuidas platvormid olid käsitlenud president Donald Trumpi sotsiaalmeediakontosid.
Kui ta Washingtonis ei viibi, hüppab Dorsey kodus San Franciscos regulaarselt jäävanni ja sauna.
Dorsey ütles taskuhäälingus «Tales of the Crypt», et ta kasutab sauna ja jäävani õhtuti alates 2016. aastast.
Ta istub vaheldumisi 15 minutit tünnisaunas kuumas vees ja siis kolm minutit jäävannis. Ta kordab seda kolm korda, enne kui lõpetab üheminutilise jäävanniga. Lisaks on tal kodus korralik Soome saun.
Samuti meeldib talle hommikuti külmas vees ujuda, sest tema sõnul äratab jahedus ta üles.
Dorsey kohtinguelu on tekitanud intriige. 2018. aastal teatati, et ta kohtub Sports Illustratedi modelli Raven Lyn Corneiliga.
Meet Raven Lyn Corneil, Twitter CEO Jack Dorsey's new girlfriend. https://t.co/JsjrGDscH1
— W Magazine (@wmag) September 25, 2018
Page Six kirjutas 2018. aasta septembris, et paari märgati koos New Yorgi moenädalal Harper's Bazaar Iconsi peol. Page Six teatas ka, et Dorsey endiste kallimate hulka kuuluvad modell ja näitleja Lily Cole ning balletitantsija Sofiane Sylve.
2019. aasta lõpus ütles Dorsey, et kolib 2020. aastal vähemalt kolmeks kuuks Aafrikasse ja ta oleks peaaegu kaotanud oma tegevjuhi koha.
Dorsey teatele järgnes ringreis Etioopias, Ghanas, Nigeerias ja Lõuna-Aafrikas. «Aafrika määrab tuleviku (eriti bitcoin'i!). Pole veel kindel, kus, aga elan siin 2020. aasta keskel 3–6 kuud,» kirjutas ta Twitteris.
Kuid siis ähvardas investeeringute haldusfirma Elliott Management Dorseyt sellega, et talt võetakse Twitteri tegevjuhi koht ära.
Nii Bloomberg kui ka CNBC teatasid 2020. aasta veebruari lõpus, et Twitteri suurinvestorid eesotsas Paul Singeriga soovivad Dorsey välja vahetada.
Põhjuseks oli muu hulgas asjaolu, et Dorsey jagas oma aega kahe ettevõtte vahel, tegutsedes nii Twitteri kui ka oma finantstehnoloogiafirma Square tegevjuhina, samuti kavatses ta kolida Aafrikasse. Ent Dorseyl õnnestus Elliott Managementiga vaherahu sõlmida.
Twitter teatas 9. märtsil 2020, et on sõlminud Elliott Managementiga lepingu, mis jätab Jack Dorsey tegevjuhi kohale.
:format(webp)/nginx/o/2023/09/01/15562893t1h4bbe.png)
Tehing hõlmas ühe miljardi dollari suurust investeeringut erakapitalifirmalt Silver Lake ning partnerid Elliott Managementist ja Silver Lake'ist liitusid Twitteri juhatusega.
Twitteri juhatuse sõltumatu direktor Patrick Pichette ütles, et on kindel, et nad on Jacki juhtimisega õigel teel, kuid lisas, et moodustatakse uus ajutine komitee, mis juhendaks juhatust Twitteri juhtimise hindamisel.
Häkkerid ohustasid 2020. aasta juulis 130 Twitteri kontot bitcoin'i-pettusega.
Häkiti Bill Gatesi, Kim Kardashian Westi ja teiste tuntud isikute kontodele ning häkkerid säutsusid sõnumeid, milles palusid kasutajatel saata makseid bitcoin'ides petturlikele krüptovaluuta aadressidele.
Lahendusena blokeeris Twitter ajutiselt kõik kontrollitud kontod – need, mille profiilidel oli sinine linnuke –, kuid kahju oli tehtud.
Musk ütles 2020. aasta juulis ajalehele The New York Times antud intervjuus, et võttis pärast häkkimist Dorseyga isiklikult ühendust.
«Mõne minuti jooksul pärast postituse ilmumist sain sõnumeid paljudelt tuttavatelt, seejärel helistasin kohe Jackile, nii et tõenäoliselt vähem kui viie minuti jooksul lukustati mu konto,» ütles Musk.
Twitter teatas 2021. aastal, et Dorsey astus tegevjuhi kohalt tagasi. Uudistekanal CNBC oli esimene, kes teatas nimetutele allikatele viidates Dorsey eeldatavast tagasiastumisest.
Twitter kinnitas uudist, teatades, et tehnoloogiadirektor Parag Agrawal asub kohe tegevjuhi kohale.
Dorsey postitas oma Twitteri kontole: «Pole kindel, kas keegi on kuulnud, aga ma loobusin Twitterist.»
not sure anyone has heard but,
— jack (@jack) November 29, 2021
I resigned from Twitter pic.twitter.com/G5tUkSSxkl
Oma säutsu lisas ta ekraanipildi e-kirjast, mille ta saatis Twitteri töötajatele, teatades oma tagasiastumisest.
2022. aasta mais sai tema aeg direktorite nõukogus ametlikult läbi. See oli oodatud samm, mis langes kokku ettevõtte aktsionäride koosolekuga.
Kaks päeva pärast Dorsey lahkumist Twitteri tegevjuhi kohalt muutis ta oma firma Square nime Blockiks.
«Nimemuutus loob ruumi edasisele kasvule,» ütles ettevõte avalduses.
«Block viitab naabruskonna kvartalitele (ingl block), kust leiame oma müüjad; plokiahelale; muusikat täis kvartalipidudele; ületatavatele takistustele; koodiosale; ehitusplokkidele ja loomulikult volframikuubikutele,» lisas ettevõte.
Volframikuubikuid käsitlev osa oli ilmselge viide krüptoentusiastide hullusele, kes maksavad uudsete volframikuubikute eest kuni 3500 dollarit.
2022. aasta aprillis muutis Dorsey oma ametliku ametinimetuse Blockis tegevjuhi asemel Block Headiks.
Dorsey esitas nimemuudatusavalduse USA väärtpaberi- ja börsikomisjonile 20. aprillil 2022. «Jack Dorsey rollides ja kohustustes muudatusi ei toimu,» seisis avalduses.
Samuti värskendati Blocki veebilehekülge, kus oli kirjas tema uus ametinimetus Block Head.
Musk säutsus vastuseks emotikonid, andes nii oma heakskiidu Dorsey uuele ametinimetusele.
Your new title at Block is 🔥🔥
— Elon Musk (@elonmusk) April 23, 2022
Elon Musk võttis ametnimetuse tehnokuningas seoses oma tegevjuhi rolliga Teslas 2021. aasta märtsis.
Block Head ehk Jack Dorsey on krüptovaluutausku, postitades sageli kirjutisi selle vooruste kohta.
Eelkõige on Dorsey bitcoin'i-fänn ning 2019. aasta alguses kirjeldas ta seda kui vastupidavat ja «põhimõttelist». Ta rääkis sama aasta märtsis taskuhäälingusaates «Tales of the Crypt», et ületas bitcoin'ide ostmisel Square's Cash Appi 10 000 dollari suuruse nädalase kululimiidi.
Oktoobris 2020 kritiseeris ta e-raha börsi Coinbase tegevjuhti Brian Armstrongi selle eest, et ta keelas töötajate aktivismi ettevõttes, öeldes, et krüptovaluuta on iseenesest aktivismi vorm.
Ta ütles 2021. aasta juulis paneelis «The B Word» koos Elon Muski ja Ark Investi tegevjuhi Cathie Woodiga, et bitcoin võib aidata saavutada maailmarahu. Ta ütles ka, et ta armastab bitcoin'i-kogukonda, sest see on «paganama imelik» ja meenutab interneti algusaegu.
«See on ainus põhjus, miks mul on karjäär: sest ma õppisin nii palju selliselt inimestelt, kes on nagu nüüd bitcoin'i rajajad,» ütles Dorsey.
2022. aasta aprilli säutsus ütles Dorsey, et tema suurim kahetsus oli see, et Twitter sulges Vine'i.
Dorsey vastas Twitteri kasutajale, kes kurvastas Vine'i surma üle, öeldes: «Ma tean. Suurim kahetsus», lisades kurva näo emotikoni.
Twitter omandas lühivideorakenduse Vine 2012. aastal, kuid sulges selle 2016. aastal.
2022. aasta augustis esitas Twitteri endine turvajuht, võrguturbe ekspert Peiter Zatko USA väärtpaberi- ja börsikomisjonile kaebuse, väites, et ettevõte oli Dorsey alluvuses turvatoimingutes hooletu.
Oma 84-leheküljelises aruandes ja sellele järgnenud ütlustes esitas Zatko ettevõtte vastu mitmeid süüdistusi, sealhulgas väites, et ettevõttel on turvaprotokolliga seotud kohutavaid puudujääke ja et Dorsey ei pööranud viimasel aastal Twitteri tegevjuhina turvalisusele tähelepanu.
2022. aasta septembris tagandati Dorsey ametist ja ta kuulati vande all üle Elon Muski õigusvõitluses Twitteriga seoses sellega, et Musk kavatses platvormi 44 miljardi dollariga (40 miljardit euroga) ära osta.
Muski meeskond süüdistas Twitterit investorite eksitamises ja rämpspostikontode hulga tahtlikus valesti arvestamises, teatas Insider.
Hiljem samal kuul selgus eratekstidest, et Dorsey püüdis Muski Twitterisse kaasata aasta enne Tesla tegevjuhi ostuettepanekut.
Tekstides selgitas Dorsey, miks ta ettevõttest lahkus, ja ütles, et varem püüdis ta Muski Twitterisse kaasata.
«Vaja on uut platvormi. See ei saa olla ettevõte. Sellepärast ma lahkusin,» kirjutas Dorsey Muskile ja lisas, et tema arvates peaks Twitter olema «avatud lähtekoodiga protokoll» ja sellel ei saa olla «reklaamimudelit».
Dorsey ütles Muskile ka, et oli aasta varem pooldanud tema lisamist Twitteri juhatusse, kuid taotlus lükati tagasi, mis Dorsey arvates oli täiesti rumal ja tagurlik.
2022. aasta oktoobris, kui Musk oma Twitteri-tehingut lõpetas, rajas Dorsey vaikselt oma uue sotsiaalmeediaettevõtte Bluesky Social beetaversiooni.
Plokiahelal põhineva ettevõtte beetaversiooni käivitamine tõi kahe päevaga 30 000 registreerujat. Bluesky lehekülje kohaselt on ettevõtte eesmärk toetada uut sotsiaalsete võrgustike alust, mis annab loojatele platvormidest sõltumatuse, arendajatele vabaduse luua ja kasutajatele oma kogemuste põhjal valikuvõimalusi.
2023. aasta juuli seisuga oli leheküljel üle miljoni kasutaja, teatas Gizmodo.
Viimasel ajal on Dorsey vabandanud mõnede asjade pärast, mis on Twitteris pärast Muski juhtima asumist toimunud.
Pärast seda, kui Musk vallandas 2022. aasta novembris Twitteris massiliselt töötajaid, palus Dorsey Twitteris vabandust: «Vastutan selle eest, miks kõik sellises olukorras on: ma kasvatasin ettevõtet liiga kiiresti. Vabandan selle pärast.»
«Twitteriga minevikus ja olevikus töötavad inimesed on tugevad ja vastupidavad,» kirjutas ta Twitteris. «Nad leiavad alati tee, olenemata sellest, kui raske on hetk. Mõistan, et paljud on minu peale vihased.»
Ta jätkas: «Olen tänulik ja armastan kõiki, kes on kunagi Twitteris töötanud. Ma ei oota, et see oleks praegu vastastikune... või kunagi... ja ma saan aru.»
Folks at Twitter past and present are strong and resilient. They will always find a way no matter how difficult the moment. I realize many are angry with me. I own the responsibility for why everyone is in this situation: I grew the company size too quickly. I apologize for that.
— jack (@jack) November 5, 2022
Vaatamata sellele, et Dorsey toetas algul Muski ülevõtmist, pole ta kõigi uue tegevjuhi otsustega nõustunud.
Eelmisel aastal kritiseeris Dorsey Muski otsust nimetada sotsiaalmeedia Birdwatchi funktsioon ümber kogukonna märkmeteks, nimetades seda kõige igavamaks Facebooki nimeks läbi aegade.
Aprillis kritiseeris Twitteri kaasasutaja avalikult Muski juhtimist sotsiaalmeedia postituses, kirjutades, et kõik läks metsa ja Musk oleks pidanud Twitteri enda kätte saamise sinnapaika jätma.
Kuid juulis, kui Musk kutsus esile vastureaktsiooni, teatades säutsude vaatamise piirangutest, ütles Dorsey, et Twitterit on raske juhtida.
«Ma ei soovi kellelegi stressi,» säutsus Dorsey. «Usun, et meeskond annab endast parima nende piirangute all, mis neil on, mis on tohutud. Lihtne on kaugelt kritiseerida otsuseid... milles olen süüdi... aga ma tean, et eesmärgiks on näha Twitteri edu.»
Dorsey kutsus üles olema rahulik ka siis, kui Musk muutis juulis Twitteri nime Xiks.
keep calm and just x through it
— jack (@jack) July 24, 2023
Dorsey on viimastel kuudel ka poliitikas rohkem kaasa löönud.
Juunis teatas Dorsey, et ta toetab 2024. aastal Robert F. Kennedy juuniori presidendikampaaniat. Teadaolevalt on see poliitik Covid-19 kohta eksitavaid väiteid esitanud.