Synne Valtri proovis näitlejaametit: usun, et ümbruses elavatele inimestele võis vaatepilt üpris koomiline olla

Aleksandra Jürman
, Elu24 Reporter
Copy
Synne Valtri
Synne Valtri Foto: Pressifoto

«Jäin sarja siiski iseenda nimega, et sündmuste käik veelgi koomilisemaks muuta,» räägib laulja Synne Valtri, kes on võtnud vastu uue väljakutse ning astub kaamera ette näitlejana Elisa Huubi kodumaises komöödiasarjas «Uus algus». Loe lähemalt, keda Synne kehastab, kuidas möödusid stseenid sarja peaosatäitja Tõnis Niinemetsa kõrval ning millised põnevad plaanid on naisel ilumaailmas.

Mikrofoni tagant kaamera ette

Kuigi Synne Valtri on justkui lavale sündinud, siis näitlejatöö on talle uus väljakutse. Varasemalt on ta vaid korra üles astunud saates «ENSV», kus ta kehastas lauljatar Sireed. Sellega oli ka Synne näitlejakarjäär siiani piirdunud kuniks ta sai Ergo Kullalt telefonikõnes ootamatu kutse osaleda seriaali «Uus algus» teises hooajas.

«Olin sellel hetkel just Tartus koolis ja ei plaaninud veel paar päeva koju tagasi tulla. Ettepanek kõlas aga nii võrd huvitavalt, et kalkuleerisin oma plaanid ringi ja võtsin veel samal õhtul suuna Tallinna poole,» jagab ta kiiret asjade käiku.

Koostöö oma ala meistritega

Komöödiaseriaali «Uus algus» mõlema hooaja režissööriks ongi Ergo Kuld ning sarja peategelast kehastab Tõnis Niinemets, kellega Synne ka peamiselt stseene jagas.

«Olen nii Ergo Kulda kui Tõnis Niinemetsa alati kõrgelt hinnanud ning eks koostöö ees oli mul kerge aukartus, kuna ma ei ole ju näitleja. Soovisin üle kõige, et ma kellelegi pettumust ei valmistaks. Tõnisega oli imelihtne rolli sisse minna, ta tegi olukorra nii loomulikuks, et teksti edasi andmine tuli justkui iseenesest,» räägib Synne toredast kogemusest. Võttepäev möödus naise sõnul kiiresti ja väga organiseeritult, täpselt nii, nagu talle meeldib.

Võtteplatsil võtsid kõik laulja küll soojalt vastu, kuid filmimine toimus siiski õues, mistõttu hakkas tal üsna kiiresti jahe. «Selleks, et mul hea ja soe oleks, haarati toast suur tekk ja see mässiti mulle igal võimalikul hetkel ümber. Oli hetk, mil pidin eemal väravate taga ootama, mil näitlejad oma osa ära salvestavad ja nii ma seisin, keset linnatänavat, tekk ümber. Usun, et ümbruses elavatele inimestele võis vaatepilt üpris koomiline olla, et miks küll Synne Valtri seisab keset tänavat, suur tekk ümber,» meenutab ta humoorikat seika.

Uute rollide ootuses

Synne Valtri kehastab seriaalis Meelis Rämmeldi tegelaskuju kinnisvaramaaklerist eksabikaasat, kes põnevate sündmuste ahelasse mähitakse. «Kui alguses pidin kandma tegelaskuju nime, siis viimasel hetkel tehti plaanidesse muudatus ja ma jäin sarja siiski iseenda nimega, et sündmuste käik veelgi koomilisemaks muuta,» räägib laulja.

Kinnisvaramaakleri kehastamine sütitas Synne sõnul temas ka suurema näitlemispisiku: «Jah, pean tõdema, et mulle väga meeldis seriaalis osaleda, olgugi, et roll oli episoodiline. Ma oleksin äärmiselt õnnelik, kui taolisi pakkumisi tuleks veel. Miks mitte püsiroll.»

Synne Valtri.
Synne Valtri. Foto: Pressifoto

Naine mitmes ametis

Synne on tegus ja andekas naine mitmel rindel. Ta on pereelu ja oma bänditegevuste kõrvalt tihti erinevate projektidega ametis ning tundub justkui oleks tema ööpäevas tunde rohkem.

«Leian, et kes teeb, see jõuab. Aega on meil kõigil ühepalju, kuid aega saab edukalt planeerida mitmegi tegevuse vahel. Minu suurimaks prioriteediks on ikkagi bändi edukas käekäik ja minu põhirõhk läheb nii bändi broneeringute sõlmimisele kui ka uute lugude kirjutamisele ja salvestamiste organiseerimisele,» sõnab laulja.

Paljud ehk ei teagi, et lisaks laulmisele on Synne juba 2018. aastast tegutsenud enda moebrändi kallal. «See sai alguse ideest tuua Eesti turule käsitööna valmistatud naiste käekotid. Tegin koostööd oma emaga, kes pani oma panuse nii disaini kui valmimise protsessi. Edasi kujunes bränd pigem bändikeskseks. Nimelt saab minu SVB brändi lehelt tellida bändi logoga tooteid, kuid leidsin, et ka sellest on veel vähe,» jagab Synne oma brändi lugu.

Nüüd on naine sihiks võtnud enda isikliku Synne Valtri nimelise kosmeetikasarja turule toomise. «Esimesed kokkulepped on saavutatud ja tänaseks on tootjate poolt ka kaup välja saadetud,» räägib ta põnevusega ja lisab, et kuigi kosmeetikasarja käima lükkamine on omajagu aega ja võhma võtnud, loodab ta, et see kõik on seda väärt.

Töine suvi

Kiirete toimetuste kõrval ei jää enamasti aega puhkuseks, kuid Synne sõnul pole tal seda vajagi: «Ma puhkan üldiselt väga harva. Teen tööd, mida armastan ja see ei lase nii kergelt väsida. Ja kui ka väsin, luban endale pisikese puhkuse koos perega Eestist eemal.»

Suvi on laulja jaoks esinemisi täis ja see toob talle tõesti suurt rõõmu. Suve viimast kuud alustab Synne bänd 3. augustil Kiivitaja talus esinedes, 5. augustil ootavad neid Audru osavallapäevad ja juba järgmisel päeval on bänd Ammende villas laval. «Suvi on töine ja just nii mulle meeldibki,» leiab Synne.

Kodumaise komöödiaseriaali «Uus algus» teine hooaeg esilinastus 19. mail Elisa Huubis. Sarjas astuvad üles Tõnis Niinemets, Maiken Pius, Kait Kall, Indrek Taalma, Piret Kalda, Mattias Naan, Meelis Rämmeld jpt. Seriaali stsenarist on Kait Kall ja režisöör Ergo Kuld.

Märksõnad

Tagasi üles