Vaata Elu24 suurest galeriist, kuhu autojuhid enda sõidukid parkisid!
Netirahva sõnul on laulupeo repertuaar aegunud ning kavasse võiks tuua uuemaid ja värskemaid lugusid, mida noored ka hea meelega laulaksid.
Ka rahandusministri nõunik Kersti Kracht soovitab laulupeo repertuaaris muudatusi teha. «Miks ei ole laulupeo repertuaaris Alo Mattiiseni laule? Kes oskab sellele vastata?» tunneb ta muret. «Muidugi on tore, kui kirjutatakse spetsiaalselt 2023. aasta laulupeoks laule, aga miks nii-öelda rahva südant soojendavad ja populaarsed laulud välja jäetakse?» jagas Kracht Facebookis.
Urmas Eero Liiv jagas Facebookis enda sõbralikku soovitust laulu- ja tantsupidude organiseerijatele: «Äkki paneks edaspidi lauludele subtiitrid alla? Saaks nii kaasa ümiseda kui ka uute laulude sõnumitele kergemini pihta.»
Liivi meelest võiks kavas olla natuke kerglasemat ja hoogsamat muusikat, mis rahva korralikult käima tõmbaks ja pakuks rõõmu ning lusti kõige rahvalikumal moel. «Heatahtliku publiku ühisenergia ju puhta ripakil. Et oleks rohkem siukest lusti, ilu, pühalikkuse ja tõsisuse üles-alla dünaamikat. Eriti noorte peol,» jagas Liiv.
Bänd 5MIINUST arvas aga, et ka nende laul võiks olla osa laulupeo repertuaarist.
Tantsupeoliste sümboolika
Riigikogu liige Kert Kingo jagas Facebookis enda arvamust tantulaste riietuse sümboolika osas. «See on täiesti lubamatu, et lapsed sellisesse olukorda pandi, kus nad peavad vägivaldsete märatsejate sümboolikat kandma ja «tantsuga» nende sümbolit looma. Lubamatu on ka see, et Eesti rahvuspeol ülistatakse vägivalda ja sellist märatsejate liikumist,» kirjutab Kingo. «Kas see on nüüdsest Eesti rahvuslik põhiväärtus?» tunneb ta muret.