Prigožin – nagu Napoleon – apelleerib sõjaväele ning ehkki tal pole ette näidata võrdväärseid edusamme lahinguväljal, ei saa keegi teda siseriiklikult nimetada ka luuseriks, sest tema üksused on olnud kõige võitlemisvõimelisemad ning edukamad. Oma retoorikasse on ta kaasanud meile (Läänele) meelepäraseid motiive, rääkides Vene armee mahavaikitud suurtest kaotustest ning Ukraina sõja valedest lähtealustest.
See retoorika on olnud edukas, sest isegi eksiilis olev Hodorkovski on üles kutsunud toetama Wagnerit, öeldes, et Prigožiniga tegeletakse hiljem. See motiiv meenutab mulle Eesti ajaloost Jüri Uluotsa 1944. aasta raadioesinemist, kus ta soovitas eestlastel minna Saksa armeesse, et võidelda läheneva Punaarmeega. Meie suhted Saksamaaga klaaritakse hiljem, ütles Uluots.
Prigožin pole oma esinemistes rünnanud otsesõnu Putinit (tsaar on hea, aga infosulus), jättes talle valikuvõimaluse. Tegelikult on Putinil (või tema elusoleval teisikul) muidugi vähe valikuvõimalusi: kas hakata Prigožinile vastu või saada oma koka holopiks.
Mulle meenub huvitav ulmeraamat «Insener Garini hüperboloid», kus diktaator oli juba põgenenud ning tema kehadublant osutas ülestõusnud töörahvamassidele ootamatult tõhusat vastupanu, pommitades linnu ja nii edasi. Ma arvan, et mitte midagi niisugust Venemaal me siiski ei näe, olenemata sellest, kas pukis on Putin või tema teisik.
Vaadates tänahommikust Putini esinemist, on Putin valinud Prigožinile vastandumise tee, kuid seda väga jõuetul moel. Tema narratiiv ei kanna ning ma ka ei näe, et tema kui imperaator suudaks innustada sõjaväelasi kolmanda Rooma eest sõdima. Selles küsimuses usutakse pigem Prigožinit.