Päevatoimetaja:
Katrin Lust
(+372) 56681734
Saada vihje

KÕIGE VÕIMSAM NINA Politseikoera perenaine: kui panen külge jäljerihma, siis ei pea isegi käsku ütlema

Copy
«Kes on nii-öelda tsiviilisikud, nad käivad kaheksast viieni tööl, aga koer jääb koju. Tema käib minuga kaasas, kõike teeb koos minuga,» ütleb PPA koerajuht Kätlin Kentel, kes on neljajalgse kolleegiga põhimõtteliselt 24/7 koos.
«Kes on nii-öelda tsiviilisikud, nad käivad kaheksast viieni tööl, aga koer jääb koju. Tema käib minuga kaasas, kõike teeb koos minuga,» ütleb PPA koerajuht Kätlin Kentel, kes on neljajalgse kolleegiga põhimõtteliselt 24/7 koos. Foto: PPA

«Näiteks kui peaks olema olukord, kus keegi on kellegi ära tapnud ja põgenenud. Koer ilusti otsib jälje üles. Neid olukordi on palju, kus saab jäljekoera kasutada,» ütleb PPA parimaks koerajuhiks valitud Kätlin Kentel, kelle jäljekoer Romi on lisaerialana õppinud narkootikumide tuvastamist.

Mai lõpus tunnustati Sisekaitseakadeemias eri asutuste teenistuskoeri ja nende juhte. Politsei- ja piirivalveameti (PPA) parimaks teenistuskoeraks ja koerajuhiks valiti Tartu vahva käpapatrull, mille moodustavad Kätlin ja Romi.

«Naljakas on see, et kui panen külge jäljerihma, siis ma ei pea isegi käsku ütlema. Ta saab aru, et nüüd on jälje ajamine, ja hakkab ise jälge otsima. Kuidagi ajapikku tajuvad ära, mis tööd nad tegema peavad,» ütleb koerajuht Kätlin, kelle sõnul on koerajuhi töös märksõnaks «kannatlikkus».

Tunamullu läbis Romi edukalt patrullkoeraks saamise katsed. Ta on vist teie esimene teenistuskoer?

Jah!

Küll aga kohtusite temaga ju palju varem – milline nägi välja teie esmakohtumine?

Ta sündis 2020. aastal 3. jaanuaril ja märtsikuus läksime talle Leetu järele, ta on Leedust pärit. Seal kohtusime esimest korda tema esimeses kodus, kus ta sündis, ta oli kahekuune.

Ta tuli sellise suure hurraaga minu juurde, eks kutsikas on ikka selline, et kõik inimesed pakuvad huvi.

Märksõnad

Tagasi üles