K, 27.09.2023
RIIA SUVEELAMUSED ⟩ Midagi nii kultuurielamust otsivale nautlejale kui ka peomeeleolu jahtivale festivalifännile
Positivus festival 2022. Foto: Taavi Sepp
Getter Trumsi
, tegevtoimetaja
Facebook
Comments

Pole üllatav, et head ilmad toovad suvekuudel endaga ka kaasa ka ohtralt üritusi. Selles osas Läti pealinn teistest üldse ei erine. Üheks saabuva suve märksõnaks on aga kindlasti muusika ja seda jagub Riia tänavatele tänavu ohtralt. Muret ei pea tundma ka selle pärast, et enda maitsele midagi ei leia, sest vaheldust leidub küllaga. Nõnda saab soovitud elamuse nii hinnatud kultuurielamust otsiv nautleja kui ka peomeeleolu jahtiv festivalifanatt.

Riia Ooperifestival 9. kuni 21. juuni

Armastatud ja hinnatud klassikalised palad on Riia ooperifestivalil kõlanud juba alates 1998. aastast. Tänavune suvi ei ole mingi erand.

Riia rahvusooperis pea kogu kuu kestval festivalil on kokku seitse õhtut, mil ooperi-, balleti- ja operetifännid saavad unustamatu elamuse osaliseks. Ürituse korraldajate sõnul pakub iga õhtu midagi head nii neile, kes ooperit armastavad, kui ka neile, kes end sellega alles kurssi viivad. 21. juunil toimub ooperifestivali suurejooneline galakontsert.

Ooperifestival toimub Riia rahvusooperis.
Ooperifestival toimub Riia rahvusooperis. Foto: Konstantin Sednev

UNREAL festival 17. juunil

Riia ühes kõige kaunimas ja kõige rohelisemas linnaosas - Mesaparksis - toimub sel suvel esmakordne üritus: 12-tunnine festival, mis kannab nime UNREAL. See on mõeldud kõigile, kellele meeldib tantsumuusika, kuid keda võluvad ka uudse tehnoloogia imed.

Nimelt on tantsumuusika elamusele lisatud visuaalne stimulatsioon. Tehisintellekti poolt loodud liitreaalsus pakub festivalikülastajale koos muusikaga ainulaadset elamust, mida peab kindlasti oma silmade ja kõrvadega kogema.

Lavale astuvad mitmed välismaised DJd ja artistid, kelle nimed ei ole tantsumuusika fännidele võõrad, näiteks Dimitri Vegas ja Like Mike Belgiast, Mike Williams Hollandist, Tungevaag Norrast, Plastik Funk Saksamaalt, Gaullin Leedust ja Sammy Porter Suurbritanniast. Lisaks neile näeb kaheteistkümne tunni jooksul laval ka mitmeid kohalikke plaadikeerutajad.

Lisaks muusikale ja visuaalsele elamusele leiab festivalialalt ka erinevat meelelahutust ja vaba aja veetmise kohti. Kohal on üle 60 erineva toidukoha ja baari, kes hoiavad külastajate kõhud täis.

Pilet festivalile selle toimumispäeval maksab 65 eurot.

RITMI festival 5. kuni 8. juuli

Rahvusvaheline Ritmi festival on suurejooneline muusikasündmus, mis koosneb improvisatsioonist ja džässist. Mitmekülgse muusikaelamuse muudab veelgi rikkalikumaks tõsiasi, et festivali lavad paiknevad Riia erinevates linnaosades.

Festivali suurimad kontserdid toimuvad Riia katedraali aias, kuhu on oodata rahvusvahelisi artiste üle maailma.

Näiteks astub 8. juulil aset leidval kontserdil lavale rahvusvaheline ansambel, mis koosneb muusikutest, kes on pärit nii Ameerikast, Leedust, Lätist kui ka Eestist! Nimelt astub Rimti festivalil üles Eesti saksofonimängija Allan Kaljaste.

POSITIVUS festival 14. kuni 15. juuli

Juuli keskel võtab Riia üle kahepäevane Positivus festival, mis toimub Daugava jõel asuval Lucavsala saarel. 2007. aastal alguse saanud festival toob sel suvel lavale Briti popstaari Sam Smithi, USA hip-hopi produtsendi Metro Boomini, Briti indie-rokkbänd Alt-Ji, sõjavastase Vene pundi Little Bigi, Los Angelese duo Emotional Orangesi ja paljud teised.

Piletihind festivali mõlemale päevale algab 79 eurost, huvi korral on võimalik soetada ka eritingimustega fännipiletid ja 249 euro eest saab endale osta VIP-pääsme. Viimasega pääseb ainult VIP-külalistele mõeldud alale, kus on eraldi platvorm vaatega pealavale.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles