E, 25.09.2023

«Nõme, varem oli nii hea rongis pesu pesta.» Elroni eeskirja muudatus kütab ühismeedias kirgi

Elu24
Facebook
Comments 3
Elron
Elron Foto: Mihkel Maripuu / Pexels / kollaaž

Tulevast esmaspäevast, 12. juunist kehtib Elroni rongides uus reisijateveo eeskiri, mis keelab muu hulgas rongis isiklikud hügieeniprotseduurid ja lahtise tule tegemise.

«Elroni rongides kehtib reisijateveo eeskiri, et saaksime tagada kõikidele reisijatele turvalise ja võimalikult mugava reisikogemuse,» rääkis Elroni klienditeenindusjuht Ardo Roosenberg. «Reisirongiga sõitmine on Eestis üha populaarsem ja rongid seetõttu sageli rahvarikkad. Eeskiri aitabki rongis tagada korda ja seda, et reisijad arvestaksid oma tegevustes ka kaasreisijatega.»

Näited uuendatud reisijateveo eeskirjast:

  • Sooduspileteid saavad soodustust tõendava dokumendi alusel osta ka teiste Euroopa Liidu liikmesriikide elanikud.
  • Määratleb reisijale pretensioonide esitamiseks kolme kuu pikkuse tähtaja.
  • Lubab lemmikloomad kogu C-vagunisse, seni oli see lubatud vaid C-alas.
  • Lubab panna tõukeratta kokkupanduna spetsiaalses kotis pagasiriiulile.
  • Keelab rongis tegevused, mis võivad kaasa tuua ohtliku olukorra ümbritsevale varale või inimeste tervisele, eelkõige kuumutada või keeta eri vedelikke ja toiduaineid ning teha lahtise leegiga tuld.
  • Keelab rongis isiklikud hügieeniprotseduurid.

«Hügieeniprotseduuride keelamine on seotud juhtumitega, kus reisija on hakanud rongi WCs habet ajama või juukseid värvima,» ütles Roosenberg. «See on ebahügieeniline, kahjustab Elroni vara ja on sügavalt ebaviisakas kaasreisijate vastu.»

Uus eeskiri pakub aga sotsiaalmeedias eestlastele palju nalja. «Täiega nõme. Varem oli nii hea rongis pesu pesta. Kõik hea saab otsa. Kurat küll!» kirjutab Facebookis Gert. «Ma olen nii loll ja siiani kodus vett raisanud...» naljatab Karolin.

«Nüüd enne jaanipäeva tule tegemise keelamine on kohutav löök rahvakultuuri ja traditsioonide austajatele,» lisab Hunt.

Heiki räägib aga loo, et tema käis Tallinna-Saue rongiga igapäevaselt tööl. Balti jaamas oli rong veel ilusti tühi, mistõttu valis ta endale alati lauaga koha, võimalusel 220 V pistikupesa juurde. «Enne väljumist ostsin tavaliselt kioskist paki turbonuudleid, väikese pudeli vett ja kuubiku juustu. Katelok oli endal. Vahel ka mereande ja väike keeduspiraal. Alati segasin komponendid algjaamas kokku, pistsin «traktori» sisse. Umbes Järvel läks asi keema, Hiiul segasin läbi, vajadusel lisasin tilga külma vett, Urda kohal oli toit keres... Ei kobisenud kahe aasta jooksul keegi.»

Facebook
Comments 3

Märksõnad

Tagasi üles