K, 27.09.2023

Tallinna parimad mandlisarvesaiad jäävad mälestusse? Populaarse pagariäri sulgemine morjendab pealinlasi

Ketlin Kruse
, reporter
Facebook
Comments
Kohvik Aurora B sulgeb uksed.
Kohvik Aurora B sulgeb uksed. Foto: Erakogu/Aurora B

«Teiega on olnud väga tore, aga me nüüd enam rohkem ei jaksa,» teatab Tallinnas legendaarseid saiakesi müüv kohvik Aurora B.

«Kallid kliendid! Teiega on olnud väga tore, aga me nüüd enam rohkem ei jaksa,» teatab Tallinna kesklinnas asuv kohvik Aurora B enda sulgemisest.

Ligi seitse aastat tegutsenud kohvik on viimast päeva avatud 22. juunil.

«Tallinna parimad mandlisarvesaiad...» nutavad kliendid ühismeedias kohviku küpsetisi taga. Ka saatejuht Marii Karell kirjutab: «Võtke veel viimaseid kordi neid mandli-croissant'e, brownie'sid ja banoffee'd.»

Mitmed kliendid tõdevad postituse all, et kohvikust on neil südamelähedasi mälestusi. «Nii palju erilisi hetki on selle kohaga seotud! Ma ei ole küll väga tihti seal käinud, aga näiteks minu esimesed jalutuskäigud koos lapsega vankris olid alati koos teie brownie'ga ja mõne joogiga! Emaga oleme erilistel hetkedel ostnud endale sealt maitsvaid lõunasööke. Aga hiljem kasvas laps suuremaks ja hakkas ka seda kohvikut armastama ja paluma, et me ikka sealt ka läbi astuksime,» kirjutab üks tallinlanna.

Tallinnas Koidu tänava ja Virmalise tänava nurgal asuv kohvik avas uksed 2016. aastal. 

Kohvikus pagari, kondiitri ja kokana töötanud Kristiina Normak sõnas Postimehele, et kuigi rolli mängisid ka majanduslikud tegurid, sai neil jaks koos Mari-Liis Lipuga lihtsalt otsa. «Pikka aega oleme teinud, nüüd on kohvik oma aja ära elanud...»

Normaku sõnul oli see töö füüsiliselt väga raske ja seetõttu ta ka klientide õnnetuseks lähiajal samas ametis jätkata ei plaani.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles